Maniak podsumowuje tydzień #23

FILMY


Chris Terrio poprawi kontynuację "Człowieka ze stali"


Chris Terrio
dorzuci swoje trzy grosze
do kontynuacji "Człowieka ze Stali"
Chris Terrio, autor scenariusza do "Operacja Argo" Bena Afflecka, został zatrudniony do prac nad tekstem wciąż nie zatytułowanej kontynuacji "Człowieka ze stali". Autorami pierwotnej wersji są David S. Goyer oraz Zack Snyder.
Takie posunięcie może właściwie oznaczać dwie rzeczy. Po pierwsze, być może tekst Goyera i Snydera jest tak beznadziejny, że do niczego się nie nadaje, tylko do poprawek. W tę wersję wydarzeń jednak nie chce mi się za bardzo wierzyć, choć pewnie będzie popularna wśród nienawistników Goyera.
O wiele bardziej prawdopodobne jest to, że Ben Affleck, który najpewniej zajmie się także solowymi filmami o Batmanie, ściągnął swego współpracownika, by: po pierwsze, mieć więcej wkładu w to, jak Batman zostanie w filmie przedstawiony i po drugie, stworzyć grunt pod przyszłe, solowe filmy. Jeśli jest tak rzeczywiście, to jestem jak najbardziej za.

Zwiastun "Transcendence"


Ukazał się pierwszy zwiastun reżyserskiego debiutu Wally'ego Pfistera, operatora wielokrotnie współpracującego z Christopherem Nolanem.


Film, w którym zagrają między innymi: Johnny Depp, Rebecca Hall, Kate Mara, Morgan Freeman i Cillian Murphy, poruszy problem technologicznej osobowości. Choć zwiastun wygląda dość sztampowo i momentami głupawo, to myślę, że może wyjść z tego wszystkiego całkiem niezły techno-thriller.

Oscar nie dla "Wałęsy"


Film Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" nie znalazł się na skróconej liście kandydatów do nominacji do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny i tym samym niestety odpadł z oscarowej walki jeszcze w przedbiegach. Z jednej strony, to trochę szkoda, bo to dobry, świetnie zagrany film, ale z drugiej, to być może pewna nauczka, żeby nie wybierać kandydatów ze względów ideologicznych.

SERIALE


"Hannibal" powróci pod koniec lutego


Serial "Hannibal" Bryana Fullera powróci z drugim sezonem już 28 lutego. Stacja NBC będzie nadawać serial w piątki, tuż po "Grimm".
To znakomita wiadomość i bardzo się cieszę, że nie będę musiał czekać na kontynuację historii Willa Grahama i Hannibala Lectera aż do kwietnia, jak pierwotnie zakładano.

Finał "Jak poznałem waszą matkę" już pod koniec marca


Dość zaskakująca polityka CBS - ostatni odcinek serialu "Jak poznałem waszą matkę" zostanie wyemitowany nie, jak finały sezonów większości produkcji telewizyjnych w maju, a już 31 marca. Serial pożegna się z widzami specjalnym, jednogodzinnym odcinkiem. Z jednej strony, to dobrze, że nie będzie trzeba tyle czekać. Z drugiej - szkoda, że to jednak tak szybko.

Zapowiedź "Penny Dreadful"


Pojawiła się kolejna zapowiedź serialu "Penny Dreadful" - nowej produkcji stacji Showtime z Evą Green w roli głównej.


Bardzo klimatycznie i przerażająco.

TEATR


Harry Potter trafi na scenę


Potter na deskach teatru?
Czemu nie?
Była już adaptacja filmowa, czas na sceniczną. J. K. Rowling zapowiada przeniesienie książek o Harrym Potterze na deski teatru. Nad sztuką będzie pracować wraz z uznanymi producentami: Sonią Friedman oraz Colinem Callenderem.
Przez lata otrzymywałam liczne propozycje przekształcenia "Harry'ego Pottera" w sztukę teatralną, ale dopiero wizja Soni i Colina wydała mi się sensowna - było w niej odpowiednio dużo dla takiej produkcji wrażliwości, siły i intymności. Po roku rozwijania projektu, jestem niezwykle podekscytowana, że rozpoczyna się dla niego kolejny etap. Chciałabym podziękować wytwórni Warner Bros. za nieustanne wspieranie pomysłu.
Rowling będzie koproducentką sztuki i choć będzie także współpracować ze scenarzystą, to nie napisze scenariusza. Obecnie projekt jest na etapie wyboru reżysera i scenarzysty, a całość ruszy do produkcji w 2014 roku.
Bardzo się na tę wiadomość cieszę i chętnie obejrzałbym Pottera na deskach teatru.

KOMIKSY


Premiera "Dark Victory"


Kontynuacja komiksu "Długie Halloween", który został u nas wydany w październiku tego roku nakładem wydawnictwa Mucha Comics, ukaże się w 2014 roku, również w październiku, podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Ta część z Was, która będzie się chciała zapoznać z historią w polskiej wersji (a zapoznać się z nią naprawdę warto), będzie musiała poczekać jeszcze niecały rok.

KSIĄŻKI


Powstanie czwarta część serii "Millenium"


Szwedzkie wydawnictwo Norstedts, które wydało na szwedzkim rynku trylogię "Millenium" nieżyjącego już Stiega Larssona (tu możecie przeczytać recenzję pierwszej części) wynajęło pisarza Davida Lagercrantza ("Ja, Ibra") do napisania kontynuacji. Będzie to zupełnie nowa historia, a Lagercrantz nie skorzysta z niedokończonego materiału Larssona, który ten ostatni przygotowywał przed śmiercią na potrzeby czwartej książki z serii.
Jestem bardzo sceptycznie nastawiony wobec tego projektu, bo uważam go za zupełnie zbędny i nastawiony tylko i wyłącznie na szybki zysk.

GRY


Pierwszy gameplay z "Dreamfall: Chapters"


Pojawił się pierwszy materiał, prezentujący rozgrywkę z oczekiwanej (mam nadzieję, że nie tylko przeze mnie) gry "Dreamfall Chapters".Sam nie oglądam, bo nie chcę sobie psuć późniejszego wrażenia, ale fragmenty, na które mimowolnie rzuciłem okiem wyglądają naprawdę nieźle.

MUZYKA


Teledysk "Supernoovy"


Ukazał się nowy teledysk Lenny, byłej wokalistki zespołu Vanilla Ninja.


Utwór "Supernoova" promuje drugą solową płytę piosenkarki. Lenna wystartuje z utworem w estońskich eliminacjach do konkursu Eurowizji. Jest całkiem przyjemny i miły dla ucha, ale czy ma szanse?

Nowy singiel Within Temptation


Nowy singiel przygotował także zespół Within Temptation. Utwór "Dangerous" wykonują wraz z Howardem Jonesem.


Piosenka rzuca nowe światło na album, który jednak będzie bardziej zróżnicowany, niż na początku mi się wydawało.


MANIAK NA KONIEC


To ostatnia notka przed Bożym Narodzeniem, dlatego wszystkim Wam chciałbym życzyć zdrowych, spokojnych i wesołych świąt spędzonych w miłej, rodzinnej atmosferze. Następnych notek możecie się spodziewać 26 grudnia.

Komentarze