Maniak podsumowuje tydzień #20

FILMY


Skolimowski kręci "11 minut"


Kolejny film Skolimowskiego
będzie katastroficznym dreszcowcem
Kolejny film Jerzego Skolimowskiego ("Ferdydurke", "Essential Killing"), zatytułowany "11 minut", będzie thrillerem katastroficznym. Gwiazdą obrazu będzie Rutger Hauer (tak, ten Rutger Hauer), a poza nim wystąpią tacy aktorzy jak: Beata Tyszkiewicz, Katarzya Figura, Jan Nowicki, Marek Kondrat, Andrzej Chyra, Wojciech Mecwaldowski, Eryk Lubos, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Kościukiewicz oraz Michał Piela. Zdjęcia rozpoczną się, według różnych źródeł, w okolicach kwietnia lub maja 2014 roku. Szczegóły fabuły owiane są na razie tajemnicą.
Brzmi bardzo intrygująco. Jedyne co niepokoi i jednocześnie uświadamia, jak biedne jest polskie kino, to kwota, w jakiej zamknie się budżet filmu. Wynosi ona bowiem 9 mln złotych. Oby nie ograniczyła twórców - znając kunszt Skolimowskiego, na szczęście nie trzeba się tego obawiać.

Międzynarodowy zwiastun "Noe: Wybrany przez Boga"


Ukazał się nowy, międzynarodowy zwiastun filmu "Noe: Wybrany przez Boga" Darrena Aronofsky'ego.


Najbardziej czekam na filmowy 2015 rok, ale wygląda na to, że i w 2014 będzie sporo ciekawych produkcji. Na "Noego" na pewno się wybiorę.

Nie żyje Paul Walker


30 listopada ok. godziny 15:30 zginął Paul Walker, znany między innymi z występów w dochodowej serii "Szybcy i Wściekli". Aktor zmarł wskutek wypadku samochodowego. Miał zaledwie 40 lat.

Olsen i Taylor-Johnson w "Avengers: Age of Ultron"


Olsen i Taylor-Johnson
zagrają rodzeństwo Scarlet Witch
i Quicksilvera
Plotki krążyły o tym od dawna, ale wreszcie potwierdzono je oficjalnie: Elizabeth Olsen i Aaron Taylor-Johnson zagrają w kontynuacji "Avengers" Jossa Whedona. Olsen wcieli się w Scarlet Witch, natomiast Taylor-Johnson w jej brata, Quicksilvera. W komiksach jest to rodzeństwo związane zarówno z grupą Avengers jak i X-Men. Ponieważ jednak Marvel Studios nie mają praw do wykorzystywania marki X-Men w swych filmach, wszelkie powiązania rodzeństwa z tymi bohaterami, w tym ich pokrewieństwo z Magneto, muszą zostać w najnowszych "Avengerach" pominięte.
Jestem pewien, że Joss Whedon ma na tych bohaterów świetny pomysł i choć za Marvelem nie przepadam (zwyczajnie, nie moja bajka), to na "Age of Ultron" czekam niecierpliwie, bo, jak pewnie wiecie, nic od Whedona nie przepuszczę. Byle do 2015, który szykuje się na bardzo gorący, kinowy rok.

Zwiastun "Interstellar" przed seansami "Hobbita"


Pierwszy zwiastun najnowszego filmu Christophera Nolana ("Memento", "Prestiż", trylogia o Batmanie) "Interstellar" zadebiutuje w kinach 13 grudnia i będzie puszczany przed drugą częścią "Hobbita" Petera Jacksona. Będzie to krótka, trwająca 1 minutę i 43 sekundy zapowiedź. Mniej więcej w tym samym czasie powinna też pojawić się w Internecie. Już zacieram rączki.

SERIALE


Data premiery "Sherlocka"


Wreszcie znana jest data premiery trzeciej serii brytyjskiego serialu "Sherlock". Stacja BBC wyemituje pierwszy z trzech odcinków, "The Empty Hearse", 1 stycznia 2014 roku. A to oznacza, że został już niecały miesiąc! Nie mogę się doczekać.

Zwiastun "Crisis"


W midseason startuje kilka ciekawych seriali, a jednym z nich będzie "Crisis" z Lance'em Grossem, Rachel Taylor i Gillian Anderson w rolach głównych. Produkcja opowie o porwaniu dzieci najważniejszych osób w Waszyngtonie, w tym syna prezydenta USA. Kryzys, spowodowany przez wydarzenie, będą starali się opanować agenci FBI: Marcus Finley i Susie Dunn. Poniżej można zobaczyć krótką zapowiedź:


Barbara Hershey wraca do świata "OUAT" 


Barbara Hershey, aktorka, która w "Once Upon a Time" wcieliła się w Corę - Królową Kier i matkę Reginy, powróci do tej roli w "Once Upon a Time in Wonderland". Hershey pojawi się gościnnie w jedenastym odcinku serialu i prawdopodobnie wystąpi w scenach retrospekcji.
Cieszę się, że ta znakomita i doświadczona aktorka uświetni swoją obecnością młodszą siostrzyczkę "OUAT".

KOMIKSY


Palahniuk o szczegółach kontynuacji "Podziemnego kręgu"


Palahniuk zdradza szczegóły
kontynuacji "Podziemnego kręgu"
Autor książki "Podziemny Krąg" (na podstawie której powstał najbardziej przereklamowany film Davida Finchera) podzielił się pierwszymi szczegółami, dotyczącymi kontynuacji powieści, która przybierze formę komiksu. Jak mówi w jednym z wywiadów:
Kontynuacja będzie opowiedziana z perspektywy, początkowo zepchniętego w odmęty podświadomości głównego bohatera, Tylera Durdena, który obserwuje codzienną monotonię życia narratora. Ponieważ przez 20th Century Fox wytworzyła się konwencja nazywania go Jackiem, ja nazywam go Corneliusem. Wiedzie on niezdrowe życie - jego małżeństwo się rozpada, a on sam nie jest pewien swej miłości do żony. Typowe gówno, z jakim borykasz się w wieku średnim. Tymczasem Marla czuje się bardzo rozczarowana i marzy o dostępie do dzikiego mężczyzny, w którym niegdyś się zakochała. Majstruje przy lekach, które jej mąż zażywa, by Tyler nie przejął kontroli i, jak łatwo się domyślić, Tyler znów się pojawia, by terroryzować ich życie.
Wszystko pięknie, tylko tak właściwie po co? Cóż, dowiemy się wkrótce.

GRY


"San Andreas" trafi na urządzenia przenośne


Było "GTA III" i "GTA: Vice City", czas na "GTA: San Andreas" - gra trafi na urządzenia przenośne z iOS-em oraz Androidem w odświeżonej oprawie.
To niesamowite, jak szybko technika idzie do przodu, bo jeszcze pamiętam, jak "San Andreas" ledwo zipiało na moim starym komputerze. Czekam, bo chętnie sobie tę kultową produkcję odświeżę.

Zwiastun "Moebiusa"


Jane Jensen, autorka serii "Gabriel Knight' oraz gry "Gray Matter" powraca z nową przygodówką - określanym mianem metafizycznego thrillera "Moebiusem". Poniżej można zobaczyć jej zwiastun:


Choć oprawa jest mocno niedzisiejsza (w pewnym stopniu z powodu stylizacji), to fabuła zapowiada się na tyle intrygująco, że na pewno po "Moebiusa" sięgnę.

MUZYKA


Teledysk do "Italiano" 


Ukazał się wreszcie teledysk do utworu "Italiano", z płyty "Renovatio" Edyty Bartosiewicz. Według zapowiedzi, miał on być dość kontrowersyjny i rzeczywiście jest. Dość nietypowy, bardzo oryginalny, niebanalny i korzystający z kilku kinowych cytatów scenariusz teledysku napisała sama artystka. Polecam:

Komentarze