Maniak podsumowuje tydzień #24

MANIAK PISZE WSTĘP


Święta, wolne i koniec roku
robią swoje
Dzisiejsze podsumowanie tygodnia będzie wyjątkowo krótkie. Krótkie, bo ostatni tydzień 2013 roku z wiadomych względów nie obfitował w wielkie popkulturowe wydarzenia. A przynajmniej w takie wydarzenia, które szczególnie by mnie zainteresowały.
W związku z tym dziś naprawdę skromnie: trzy zwiastuny seriali i jedna ważna, ale smutna wiadomość.
Podejrzewam, że w przyszły poniedziałek będzie niestety podobnie z liczbą wieści, ale może się mylę.

SERIALE


Nowy zwiastun "Sherlocka"


Do premiery trzeciego sezonu "Sherlocka" (już zacieram rączki) pozostały zaledwie dwa dni, a stacja i twórcy wciąż umilają oczekiwania. W święta wyemitowano krótki odcinek internetowy, niejako będący wstępem do trzeciego sezonu (lada moment będzie u mnie jego recenzja), a teraz jest jeszcze pełen nowych scen zwiastun:


I jeszcze coś takiego:


Zwiastun "The Musketeers"


Kolejne dzieło Brytyjczyków. "The Musketeers" to serial o czymś, co zostało już na potrzeby filmów i seriali przemiałkowane wielokrotnie - powieści Aleksandra Dumasa o dzielnym D'Artagnanie i jego towarzyszach. Ale raz, że to produkcja BBC (co już przemawia na korzyść), a dwa, że skoro "Sherlock" (jeszcze bardziej przemiałkowany w popkulturze) się udał, to dlaczego nie "Trzej Muszkieterowie"? I z tą myślą odsyłam Was do zwiastuna:


Zwiastun "Helix"


I ostatni serialowy zwiastun. O mały włos zupełnie bym przegapił tę produkcję, bo choć gdzieś tam wiadomości o niej widziałem, to nie zwróciły mojej uwagi na tyle, by się nimi zainteresować. Na szczęście od czego są inni blogerzy popkulturowi (pozdrowienia dla Aeth).
"Helix" ma być thrillerem fantastyczno-naukowym, skupiającym się na grupie naukowców, wezwanych do ośrodka badawczego na Arktyce, gdzie podejrzewa się wybuch tajemniczej epidemii.


Ma w sobie coś z klimatu... "Coś", prawda?

MUZYKA


Nie żyje Wojciech Kilar 


Na sam koniec bardzo smutna wiadomość. 29 grudnia zmarł Wojciech Kilar, polski kompozytor, autor ścieżek dźwiękowych m.in. do "Lalki", "Trędowatej", "Rejsu", "Draculi" i "Pianisty". To bardzo duża strata dla muzyki filmowej.

Komentarze