Maniak podsumowuje tydzień #17

FILMY


Oficjalna data premiery "Gwiezdnych Wojen"


Nowe "Gwiezdne Wojny"
wejdą do kin na zimę 2015
Wreszcie ogłoszono oficjalną datę premiery siódmego epizodu "Gwiezdnych Wojen". Będzie to 18 grudnia 2015. Tym samym złamana zostanie tradycja, wedle której każdy film z serii ukazywał się w maju. Oto oficjalna notka prasowa:
Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy podzielić się z Wami oficjalną datą premiery filmu "Gwiezdne Wojny: Epizod VII", która będzie miała miejsce w 2015 roku. Dzięki temu nie tylko umożliwimy wpisanie się filmu w popularny wśród widzów sezon świąteczny, ale też zapewnimy odpowiednią ilość czasu naszemu niesamowitemu zespołowi filmowców na przygotowanie rewelacyjnego obrazu.
Cieszę się, że władze wytwórni myślą i nie pospieszają twórców - mam nadzieję, że dzięki temu otrzymamy wspaniały film, w duchu i klimacie pierwszej trylogii. Dowiemy się za nieco ponad dwa lata.

Wywiad z reżyserem i aktorami "Człowieka ze stali"


W sobotę odbył się transmitowany na żywo wywiad z Zackiem Snyderem, Henrym Cavillem oraz Amy Adams, w którym odpowiadali na przesłane przez fanów pytania. Całość poprowadził król maniaków - Kevin Smith. Nie ujawniono żadnych szczegółowych informacji na temat zbliżającej się kontynuacji, ale reżyser i aktorzy opowiadali o swych inspiracjach, przygotowaniach, a także wyjaśniali kilka kwestii, związanych z pierwszą częścią. Pokazano także prace artystów, którzy przedstawili swoją wizję starcia Supermana i Batmana. Są one wystawione na aukcję, a dochody ze sprzedaży zostaną przeznaczone na rzecz fundacji We Can Be Heroes.
Wywiad możecie zobaczyć poniżej. Warto!


Zwiastun "Hobbita"


Ukazał się nowy zwiastun filmu "Hobbit: Pustkowie Smauga". Trwa on aż trzy minuty i pokazano w nim sporo nowych scen:


Wygląda naprawdę dobrze, pomimo że (a może właśnie dlatego, że) ma o wiele większy rozmach od książki. Dalsze losy Bilbo i spółki będziemy mogli zobaczyć w kinach 27 grudnia.

Pełny zwiastun "RoboCopa"


Ukazał się pełny zwiastun remaku filmu "RoboCop" z 1987 roku.


Wygląda na to, że będzie to zupełnie różna od oryginału produkcja. Czy tak samo dobra? Przekonamy się 7 lutego.

Ruszyły prace nad trzecią częścią "Sherlocka Holmesa"


Jude Law, który w filmie "Sherlock Holmes" (najbardziej przereklamowanej filmowej produkcji o słynnym detektywie) wcielił się w Johna Watsona, potwierdził rozpoczęcie prac nad trzecią częścią serii. Znajduje się obecnie na etapie scenariusza.
Choć "Sherlock Holmes" nie należy do moich ulubionych adaptacji powieści Doyle'a (nie uważam jej jednak za złą - zwyczajnie nie zwaliła mnie z nóg), to chętnie zobaczę, jak wyjdzie trójka.

SERIALE


CW o Hourmanie...Hourman może zagościć w CW
Stacja CW przygotowuje kolejny serial, oparty na komiksach ze stajni DC Comics. Będzie to "Hourman", który opowie o genialnym lecz zagubionym farmaceucie. Odkryje on, że wizje, które prześladowały go od dzieciństwa, to tak naprawdę przebłyski tragicznych wydarzeń, które będą mieć miejsce w przyszłości - dokładnie godzinę po ich ujrzeniu. Zdecydowany, by odzyskać byłą żonę i syna, postanawia zapobiegać owym wydarzeniom, znajdując wreszcie swój cel i szansę na odkupienie.
Postać Hourmana alias Rexa Tylera zadebiutowała w komiksach w 1940 roku, w czterdziestym numerze "Adventure Comics". Pojawiły się także dwie wariacje na jej temat: Rick Tyler (syn Rexa) oraz android.
To bez wątpienia na tyle ciekawa postać, że serial może się udać.

...Avengerze...


I Avenger też
Kolejnym projektem, przygotowywanym przez CW jest serial o postaci, która zadebiutowała na łamach magazynów pulpowych - niejakim Avengerze. Bohater, oprócz występów w czasopismach, pojawił się także na krótko w komiksach DC oraz wydanych w 2008 roku opowiadaniach. W oryginale nazywał się Richard Benson i mścił się za śmierć swej rodziny. Serial opowie zaś o niejakiej Alice Benson, młodej kobiecie, która po tragicznej śmierci rodziców, odkrywa, że jest w posiadaniu supermocy, które pozwalają zmienić wygląd. Czyniąc z nich użytek, postanowi zbadać tajemnicę śmierci rodziców oraz pochodzenie swych umiejętności.
Dobrych żeńskich bohaterek nigdy za wiele i choć historia nie wydaje się jakoś szczególnie oryginalna, to serial może wyjść całkiem niezły.

...i iZOMBIE


I jeszcze Gwendolyn Price
I ostatni projekt CW, związany z komiksami DC. Przygotowywany jest także serial oparty na wydawanej przez imprint DC, zwany Vertigo, dwudziestoośmioodcinkowej serii autorstwa Chrisa Robersona pt. "iZOMBIE".
Komiksy opowiadają o niejakiej Gwendolyn Price, która powstała ze zmarłych i jako tzw. revenant musi regularnie zjadać mózgi, by zachować swe człowieczeństwo. Zatrudnia się zatem w kostnicy, gdzie ma do nich łatwy dostęp. Odkrywa, że zjadanie mózgów ma jednak jeszcze inne konsekwencje - dziedziczenie wspomnień. W ten sposób Gwen będzie stanowić nieocenioną pomoc w śledztwach, dotyczących zabójstw. Za serial mieliby odpowiadać twórcy "Veroniki Mars" - Rob Thomas i Diane Ruggiero.
Pomysł jest bardzo oryginalny acz ryzykowny. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Serialowa ofensywa Marvela


Władze Marvel Studios uczynią
pożytek z praw do postaci Daredevila,
które  niedawno do nich wróciły
Zazwyczaj nie piszę o projektach Marvela (należę do tej mniejszości, która za nim nie przepada), ale ten wydaje się całkiem interesujący. Studio filmowe, należące do wydawnictwa oraz Netflix przygotowują bowiem przełomowe serialowe wydarzenie. Trwają prace nad czterema projektami, które skupią się kolejno na: Daredevilu, Jessice Jones, Iron Fiscie oraz Luke'u Cage'u. Każdy z nich będzie składał się z przynajmniej trzynastu odcinków. Następnie, wątki wszystkich połączą się w miniserialu pt. "The Defenders".
Widać, że władze Marvela, świadome planów konkurencji (DC szykuje seriale o: Flashu, Jamesie Gordonie, Johnie Constantinie oraz wspomnianym wyżej Hourmanie) nie chce spoczywać na laurach i od razu przechodzi do kontrataku. Może być ciekawie.

Obsada "12 małp"


Ogłoszono główną obsadę serialu stacji Syfy opartego na filmie Terry'ego Gilliama z 1995 roku pt. "12 małp". Zagrają: Aaron Stanford ("Wzgórza mają oczy", "X-Men 2", "X-Men 3: Ostatni bastion"), który wcieli się Cole'a (w filmie tę rolę odgrywał Bruce Willis) oraz Amanda Schull ("Słodkie kłamstewka"), która zagra dr Cassandrę Railly (w filmie postać ta miała na imię Kathryn i odgrywała ją Madeleine Stowe).
Jestem nastawiony bardzo sceptycznie i czuję, że serial mocno spłyci wymowę filmu. Obym się mylił.

GRY


"Broken Sword: The Serpent Curse" z datą premiery


Ujawniono datę premiery najnowszej odsłony znakomitej serii przygodówek "Broken Sword". "The Serpent Curse" będzie podzielona na dwa odcinki, z których pierwszy ukaże się już 4 grudnia, natomiast drugi w styczniu. Każdy z odcinków można będzie nabyć w cenie ok. 50 zł, ale dostępny będzie też cały pakiet, w cenie ok. 75 zł.
Podzielenie gry na dwie części to trochę niepokojąca decyzja. Twórcy zapewniają, co prawda, że każdy z odcinków będzie pełnowartościową grą, ale ja się zastanawiam, czy aby na pewno nie chodzi po prostu o... pieniądze. Przekonamy się w grudniu.

MUZYKA


Wieści na temat albumu Within Temptation


Szósty album studyjny zespołu Within Temptation będzie zatytułowany: "Hydra" (ma to odnosić się do różnorodności muzyki zespołu) i ukaże się 31 stycznia. Zamówienia przedpremierowe można składać pod tym adresem. Na albumie gościnnie wystąpią: Tarja Turunen, Dave Pirner, Howard Jones oraz Xzibit.
Rzeczywiście zapowiada się różnorodnie - ciekawe jak to wszystko wyjdzie w praniu.


Piosenka, promująca "Hobbita" 


Promocja drugiej części filmowego "Hobbita" ruszyła pełną parą. W jej ramach wypuszczono teledysk do piosenki Eda Sheerana, która znajdzie się na ścieżce dźwiękowej "Pustkowia Smauga". Utwór zatytułowano "I See Fire" i możecie posłuchać go poniżej:


Całkiem przyjemny.

Komentarze