Posty

Maniak ocenia #31: "Justice League 23.2: Lobo"

Obraz
MANIAK TYTUŁEM WSTĘPU Zniewieściały Lobo? Myślisz, że mnie znasz? W ogóle mnie nie znasz. Nawet mnie jeszcze nie spotkałeś. Powyższy cytat streszcza całą ideę komiksu o Lobo, wydanego w ramach wrześniowego miesiąca czarnych charakterów . O zeszycie zrobiło się głośno, jeszcze zanim się ukazał. Wszystko przez koncepcyjne grafiki Kennetha Rocaforta, na których zaprezentowany został nowy Lobo - odmłodzony i dość mocno odchudzony. Przyzwyczajeni do wizerunku napakowanego kosmity w dredach i niedopałkiem cygara w ustach poczuli się, delikatnie mówiąc, rozczarowani. Zwłaszcza, że klasyczny Lobo gościł już na kartach komiksów odświeżonego uniwersum DC Comics. Po co więc zmiany? Według zapowiedzi wydawnictwa, ten pierwotny Lobo miał okazać się tylko oszustem i uzurpatorem, który ukradł tożsamość prawdziwej , w mniemaniu twórców, wersji. Jak to wszystko ostatecznie wyszło?

Maniak podsumowuje tydzień #7

Obraz
MANIAK KLECI WSTĘP Podsumowanie tygodnia z małym... no dobra, z dużym, jednodniowym poślizgiem, ale wieści są naprawdę ciekawe. Aha, następne podsumowanie wyjątkowo w środę. FILMY Scooby z powrotem w kinach Tym razem Scooby miałby zagościć w kinie w wersji animowanej Trwają prace nad animowanym filmem o "Scoobym-Doo", który trafi do kin. Warner Bros będzie przy nim współpracować z Atlas Entertainment oraz producentami: Charlesem Rovenem i Richardem Sucklem, którzy odpowiadali za dwie aktorskie wersje przygód bojaźliwego psa: "Scooby-Doo" z 2002 roku oraz "Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie" z 2004 roku. Póki co studio trzyma szczegóły fabuły filmu w tajemnicy - wiadomo tylko, że scenariusz napisze Matt Lieberman. Jego dorobek nie jest porażający - napisał jedynie czwartą część "Doktora Dolittle", która trafiła prosto na DVD oraz zapowiedziany niedawno restart "Krótkiego spięcia". "Scoobym" może się więc w...

Maniak podsumowuje tydzień #6

Obraz
FILMY Affleck nowym Batmanem Jedno z fanowskich zdjęć Dzisiejsze podsumowanie tygodnia zacznę od najgorętszej filmowej wieści. Obsadzono nowego Batmana - będzie nim Ben Affleck ("Daredevil", "Hollywoodland", "Operacja Argo"). Poniżej fragmenty notki prasowej: Ben Affleck został obsadzony jako Batman alias Bruce Wayne, co zakończyło tygodnie spekulacji. Affleck i filmowiec Zack Snyder stworzą zupełnie nowe wcielenie bohatera w jeszcze niezatytułowanym projekcie Snydera, w którym po raz pierwszy na wielkim ekranie spotkają się Batman oraz Superman i który będzie stanowić kontynuację wizji uniwersum, wdrożonej przez reżysera w filmie CZŁOWIEK ZE STALI. [...] Film będzie miał światową premierę 17 lipca 2015 roku.