Maniak podsumowuje tydzień #146

MANIAK ZACZYNA

Długo myślałem, co zrobić z zarzuconym cyklem tekstów, w którym zbierałem najciekawsze popkulturowe nowinki w jednym miejscu. Były to artykuły bardzo pracochłonne i wymagające wnikliwego przeglądania portali internetowych. Kilkukrotnie starałem się zmieniać ich format, jednak ostatecznie obowiązki przytłaczały mnie na tyle, żeby zmuszony byłem zaprzestać pisanie. Dzisiaj podejmuję kolejną próbę i po raz kolejny wprowadzam do formatu pewne zmiany. Tym razem teksty chciałbym publikować krótsze, ale z większą, codzienną częstotliwością. Podsumowywać będę więc nie tydzień, ale dzień poprzedzający publikację tekstu, zbierając najważniejsze popkulturowe wieści, komentując je, a do tego przypominając o najważniejszych premierach. Gotowi?

NAJWAŻNIEJSZE POPKULTUROWE WIEŚCI DNIA

DC kończy comiesięczne wydawanie MAD Magazine

Obrazek przedstawiający twarz maskotki MAD Magazine, Alfreda E. Neumana
Po przetasowaniach w wydawnictwie DC Comics i decyzji o zamknięciu imprintów, w tym mającego status legendy Vertigo, przyszedł czas na kolejną kontrowersyjną decyzję: zaprzestanie sprzedaży MAD Magazine w kioskach i salonach prasowych. Wedle nieskomentowanych jeszcze oficjalnie przez wydawnictwo informacji, od sierpnia czasopismo będzie sprzedawane tylko w sklepach komiksowych, zawierać będzie tylko dotychczas publikowany materiał, a jedyne nowe treści ukazywać się będą w specjalnych, podsumowujących rok numerach.
MAD nie był pozycją szczególnie znaną w Polsce (choć Egmont wydał u nas niedawno kilka zbiorów), ale za to niezwykle ważną dla kultury amerykańskiej i w ogóle dla rozwoju satyry obrazkowej. Wraz ze zmianą polityki wydawniczej DC można zatem mówić o końcu pewnej ery — zresztą nie pierwszy raz w ostatnich tygodniach.
Wkrótce rozpoczyna się produkcja The Nevers
Zdjęcie przedstawiające Jossa Whedona
Joss Whedon — kontrowersyjny w ostatnich latach reżyser i scenarzysta, twórca m.in. mojej ukochanej Buffy — zapowiedział na swoim twitterze rozpoczęcie produkcji The Nevers, serialu, który tworzy dla HBO. Niewiele do tej pory wiadomo o tej pozycji, poza tym, że będzie opowiadać o wiktoriańskich kobietach obdarzonych niezwykłymi mocami, w jednej z głównych ról zobaczymy Laurę Donnelly, a w ekipie scenarzystów znalazła się również Jane Espenson, z którą Whedon współpracował przy Buffy. Na pewno będzie można liczyć na specyficzne poczucie humoru i silne bohaterki — pytanie tylko, czy Whedon będzie w stanie stworzyć serial na miarę dzisiejszych czasów. Cóż, czas pokaże, ale trzymam kciuki.

NAJWAŻNIEJSZE PREMIERY DNIA

Wczoraj ukazały się:
  • oczekiwany trzeci sezon Stranger Things (pierwszy odcinek już za mną i daję mocną okejkę, a jeśli chcecie poczytać o poprzednich dwóch, to zapraszam Was tutaj)
  • druga część przygód człowieka-pająka, Spider-Man: Daleko od domu

Komentarze