Maniak podsumowuje dzień #157

MANIAK WE WSTĘPIE

W dzisiejszym podsumowaniu: kilka zwiastunów, kilka wieści obsadowych i bardzo ciekawa nowina komiksowa. Zapraszam do lektury!

NAJWAŻNIEJSZE POPKULTUROWE WIEŚCI DNIA

Pierwszy zwiastun The King’s Man
Ukazał się pierwszy zwiastun filmu The King’s Man, prequela obrazów Kingsman: Tajne służby i Kingsman: Złoty krąg.
Wizualnie zwiastun kupił mnie kompletnie (choć muszę zauważyć, że Matthew Vaughn chyba jest fanem Wonder Woman, bo sporo od Patty Jenkins pożyczył). Cieszy mnie też obsada: Ralpha Fiennesa miło oglądać we wszystkim, Harris Dickinson to bardzo utalentowany młody aktor (obejrzyjcie Trust!), a Gemma Arterton z pewnością zrównoważy tę pełną mężczyzn grupę. Jestem zaciekawiony i muszę w końcu nadrobić dwie pierwsze części (oraz komiks!), bo te wciąż przede mną (nie bijcie!).

Mamy Elvisa
Lubujący się w dodawaniu mniej lub bardziej współczesnych elementów do historii o czasach minionych Baz Luhrmann nakręci film o Elvisie Presleyu. O tym wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz wiadomo też, kto wcieli się w rolę legendarnej gwiazdy rock ’n’ rolla — będzie to Austin Butler, którego niedługo zobaczymy w filmach Pewnego razu w Hollywood oraz Truposze nie umierają. Widzowie mogą go też kojarzyć z takich seriali jak Zoey 101Ruby & The Rockits, The Carrie Diaries czy Kroniki Shannary. Trudno mi powiedzieć, czy to dobry wybór, bo aktora nie znam, ale niewątpliwie zatrudnienie do tej roli osoby o mało opatrzonej twarzy może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Więcej

Greta Gerwig i Noah Baumbach napiszą film o Barbie
Film o Barbie jest w planach od jakiegoś czasu, ale wciąż przechodzi z rąk do rąk. Może jednak trafił w końcu we właściwe — scenariusz mają bowiem napisać Greta Gerwig oraz Noah Baumbach. Za kulisami mówi się o tym, że Gerwig prawdopodobnie także wyreżyseruje powstający dla wytwórni Warner Bros. obraz. Brzmi to w gruncie rzeczy zachęcająco, mimo że zwykle z filmów tego typu nie wychodzi nic dobrego.
Więcej

Nowy film Damiena Chazelle’a
Coraz bliżej nowy film Damiena Chazelle’a. Reżyser napisał scenariusz zatytułowany Babylon, o który walczą obecnie studia filmowe. Na razie niezbyt wiele wiadomo o projekcie — poza tym, że udział prawdopodobnie wezmą w nim Emma Stone i Brad Pitt. Te dwa nazwiska (a właściwie trzy, bo jeszcze przecież Chazelle) w zupełności wystarczą, żebym z zapałem wypatrywał kolejnych wieści.

Pierwszy klaps na planie Cichego miejsca 2
John Krasinski podzielił się na swoim twitterze informacją, że rozpoczęły się zdjęcia do drugiej części Cichego miejsca. Czekam z niecierpliwością i oby kontynuacja dorównała pierwowzorowi.

Nowe materiały na temat Psów 3
Pojawiły się pierwsze zdjęcia oraz plakat kontynuacji Psów Władysława Pasikowskiego. Oto jak się prezentują.
Ujawniono też pierwsze szczegóły fabularne obrazu:
Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i "Nowego". Ich spotkanie zmieni wszystko.
Bardzo jestem ciekaw, jak (i czy) to się Pasikowskiemu uda.
Więcej

Zwiastun (Nie)znajomych
Udostępniono pierwszą zapowiedź polskiego remake’u filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Film będzie zatytułowany: (Nie)znajomi i opowie o grupie przyjaciół, którzy postanawiają zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. W obsadzie: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat i Wojtek Żołądkowicz, a na stołku reżyserskim debiutant, Tadeusz Śliwa. Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu!

Doom: Annihilation
Do Internetu trafiła zapowiedź filmu Doom: Annihilation, czyli nowej adaptacji popularnej gry komputerowej.
Cóż, widać po tym krótkim materiale, dlaczego film ominie dystrybucję kinową…

Oliver Jackson Cohen w The Haunting of Bly Manor
The Haunting of Bly Manor to drugi sezon znakomitego Nawiedzonego domu na wzgórzu Mike’a Flanagana. Opowie nową historię, ale wrócą do niego niektórzy aktorzy z poprzedniej części. Jednym z nich będzie Oliver Jackson Cohen, znany również z roli Stracha na Wróble w Emerald City. Cieszę się — to specyficzny aktor, ale Flanagan potrafił odpowiednio wykorzystać jego talent i pozwolił mu stworzyć niesamowitego bohatera w pierwszym sezonie serialu. W drugim liczę na to samo.

Nowe-stare opowieści z Mrocznego Multiniwersum
DC korzysta na całego z pomysłu Scotta Snydera wprowadzonego w serii Metal (właśnie jest u nas wydawana). Wydawnictwo zapowiedziało serię Tales from the Dark Multiverse. Będzie się ona składać z pojedynczych opowieści, w których zostaną na nowo zinterpretowane klasyczne wydarzenia z historii wydawnictwa. Pierwsze dwa numery to: Tales from the Dark Multiverse: The Death of Superman (po śmierci Supermana Lois Lane zostaje Eradicatorem i mści się na wszystkich, którzy pozwolili zginąć człowiekowi ze stali) oraz Tales from the Dark Multiverse: Batman: Knightfall (po starciu z Bane’em Bruce Wayne nigdy nie powraca jako Batman, a jego miejsce zajmuje Jean-Paul Valley, zwany także Świętym Batmanem, który nie cofnie się nawet przed zabójstwem w imię sprawiedliwości). Takie alternatywne spojrzenie na znane opowieści zawsze mnie kręciło i — o ile scenarzyści i rysownicy nie nawalą — seria może okazać się przeciekawa.

Komentarze

Popularne posty