Maniak podsumowuje dzień #152

MANIAK NA POCZĄTEK

Kochani, dziś troszkę później niż zwykle, ale pełne ciekawych wieści podsumowanie. Zapraszam do lektury!

NAJWAŻNIEJSZE POPKULTUROWE WIEŚCI DNIA

Regina King wyreżyseruje swój pierwszy film
Regina King, laureatka Oscara za najlepszą drugoplanową rolę (za film Gdyby ulica Beale umiała mówić), wyreżyseruje swój pierwszy film. Oparty on będzie na sztuce pióra Kempa Powersa pt. One Night in Miami i opowie o wieczorze 1964 roku, podczas którego spotkali się: Cassius Clay (słynny bokser, który wkrótce potem przyjął nazwisko Muhammad Ali), kontrowersyjny przywódca Narodu Islamu Malcolm X, piosenkarz Sam Cooke i gwiazda futbolu Jim Brown. King próbowała już sił w reżyserii, ale na mniejszą skalę — w serialach telewizyjnych. Kibicuję temu projektowi bardzo, bo sztuka jest ponoć wybitna, a ważnych projektów od reżyserek nigdy za wiele (a raczej zawsze za mało — fuck you, Hollywood).

Tim Miller o Terminatorze i Soniku
Variety przeprowadziło wywiad z reżyserem filmu Terminator: Mroczne przeznaczenie, Timem Millerem. Opowiada w nim między innymi o obowiązkowej dla filmów z serii trójcy bohaterów, z których jeden to zawsze tzw. obrońca. Tę rolę w najnowszej historii będzie odgrywać Grace — bohaterka, w którą wciela się Mackenzie Davis. Miller mówi o niej tak:
Dla ludzi cokolwiek oświeconych będzie doskonała. Skrytych mizoginów z kolei przerazi w cholerę, bo jest twarda, silna, a przy tym bardzo kobieca. Nie zrezygnowaliśmy z pewnych cech wiążących się z płcią na rzecz innych; jest po prostu bardzo silna i to niektórych gości przeraża. Można to zobaczyć w Internecie — reakcje trolli na pierwsze materiały. Mam to w dupie.
Że tak rzeknę z angielska: Way to go, Mr. Miller! 
Miller wspomina także o filmie Jeż Sonic, którego jest producentem. Nie tak dawno pojawił się pierwszy zwiastun filmu i wywołał na tyle ogromną burzę nietrafionym projektem tytułowej postaci, że postanowiono jeszcze nad nim popracować (i przesunąć premierę). Miller stwierdził, że stanął po stronie fanów i widział już pierwsze prace naprawiające wygląd bohatera — ponoć całkiem dobre. O ile to oczywiście nie jest PR-owy bulszyt.

Carrie Anne Moss i Danielle Campbell w drugim sezonie Opowiedz mi bajkę
Do obsady drugiego sezonu serialu Opowiedz mi bajkę (pierwszy można obecnie oglądać na HBO Go — polecam, to ciekawe reinterpretacje baśni) dołączy Carrie Anne Moss oraz Danielle Campbell. W drugim sezonie twórcy opowiedzą na nowo takie baśnie jak Piękna i bestia, Śpiąca królewna oraz Kopciuszek. Moss wcieli się w Rebeccę — samotną matkę trójki dzieci, która powiązana będzie ze wszystkimi wątkami. Campbell zagra z kolei Olivię, która pojawi się w wątku opartym na Śpiącej królewnie. Jako osoba uwielbiająca nowe wersje klasycznych opowieści, czekam ogromnie.

Amazon robi grę w świecie Władcy pierścieni
Będzie serial, więc czemu nie gra? Amazon Game Studios pracuje nad MMO w świecie Władcy pierścieni, które opowie o wydarzeniach sprzed historii w książkach i pokaże niewidziane wcześniej miejsca. Wszystko fajnie, ale dlaczego Multiplayer?

Brian De Palma napisze książkę
Reżyser Brian De Palma (Człowiek z blizną, Mission Impossible, Femme Fatale) napisze pierwszą książkę. Będzie to satyra polityczna z elementami thrillera z gatunku female revenge. Powieść zatytułowana zostanie Are Snake Necessary? (to nawiązanie do filmu Lady Eve) i ukaże się 17 marca 2020 roku (u nas — jeśli w ogóle — zapewne nieco później). I w porządku, ale co to za pytanie, czy węże są potrzebne? Węże są potrzebne zawsze i wszędzie. To takie słodkie zwierzątka <3

Komentarze