Maniak podsumowuje dzień #154

MANIAK NA WSTĘPIE

Kochani, przed Wami podsumowanie zeszłego piątku, a w nim m.in. troszkę o nowym Bondzie, troszkę o Niewidzialnym człowieku oraz dwie gorące informacje komiksowe. Miłej lektury!

NAJWAŻNIEJSZE POPKULTUROWE WIEŚCI DNIA

Cristoph Waltz powróci jako Blofeld
Jak donosi Variety, w obsadzie dwudziestego piątego filmu o Jamesie Bondzie znajdzie się jeszcze jeden powracający aktor — Christoph Waltz. Ponownie wcieli się on w Ernsta Stavro Blofelda. Choć jego wątek w Spectre krytykowany był przez większość widzów, ja mam ogromną słabość do historii o zazdrości wśród rodzeństwa, więc jej ewentualną kontynuację przyjmę z otwartymi rękami. A jeśli nawet wątek ten nie zostanie poruszony, to bądźmy szczerzy — każdy dobry Bond musi mieć Blofelda.

Oliver Jackson-Cohen jako niewidzialny człowiek
Powstająca w bólach nowa wersja Niewidzialnego człowieka jest już coraz bliżej realizacji, a wczoraj ogłoszono nazwisko aktora, który odegra w filmie tytułową rolą. Będzie to znany z Emerald City i Nawiedzonego domu na wzgórzu Oliver Jackson-Cohen. Tym samym dołączy on do Elisabeth Moss, Aldis Hodge, Harriet Dyer i Storm Reid. Zastanawiam się, czy to odpowiedni wybór, bo choć Jacksona-Cohena lubię, nie do końca jest on materiałem na główną rolę — to nie ten rodzaj charyzmy. Z drugiej strony — to w końcu film o niewidzialnym mężczyźnie…

Colin O’Donoghue w nowym serialu
Znany z roli najseksowniejszego kapitana Haka w historii Colin O’Donoghue zagra w serialu The Right Stuff powstającym dla National Geographic. Będzie to kolejna po Pierwszym kroku w kosmos adaptacja powieści Toma Wolfe’a S-kadra (znana jest u nas także pod tytułem Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos). Serial opowie o astronautach uczestniczących w programie Mercury, a O’Donoghue wcieli się w najmłodszego z nich, Gordona Coopera. Tę rolę wcześniej miał zagrać Joe Dempsie, jednak z powodu problemów z wizą, twócy serialu byli zmuszeni dokonać obsadowej zmiany. Przykro mi z powodu Joego, ale Colina powitam wszędzie z otwartymi rękami.

John Carpenter i Anthony Burch napiszą komiks o Jokerze!
Reżyser John Carpenter oraz scenarzysta gier komputerowych Anthony Burch napiszą komiks The Joker: Year of the Villain. Będzie to 50-stronnicowa historia nawiązująca do eventu pt. Year of the Villain.
Carpenter i Burch współpracowali już przy komiksie Big Trouble in Little China: Old Man Jack dla BOOM! Studios, więc bez obaw: nie będą to ich pierwsze kroki w tym medium. Z drugiej strony, ponieważ komiks będzie osadzony w głównym kontinuum, raczej nie można liczyć na autorską interpretację, co trochę mnie martwi. Mimo wszystko liczę na to, że Carpenter coś tam od siebie przemyci. Premiera komiksu 9 października.

Maska powraca
To się musiało w końcu wydarzyć — Maska (rozsławiony głównie za sprawą filmu z Jimem Carreyem) powraca do komiksów. Po prawie dwudziestu latach od ostatniej serii (nie licząc komiksu dla dzieci Arta Baltazara i Franco, który był wydawany cztery lata temu), pojawi się nowa, pisana przez Christophera Cantwella. Tym razem magiczna (a może raczej przeklęta?) maska trafi do rąk kandydata na urząd prezydenta. Scenarzysta zamierza tym samym nawiązać do obecnej sytuacji politycznej oraz społecznej, a jego seria ma stanowić ostrą satyrę na naszą rzeczywistość. Jestem niezmiernie ciekaw efektów i mam nadzieję, że The Mask: I Pledge Allegiance to the Mask!, bo taki seria będzie nosić tytuł, okaże się warta lektury!

NAJWAŻNIEJSZE PREMIERY DNIA

Wczoraj miały premierę kinową:
  • komedia Yesterday od Danny’ego Boyle’a,
  • horror Annabelle wraca do domu (och, jaki on dobry!),
  • komedia Stuber z Kumailem Nanjianim i Dave’em Bautistą,
  • francuska adaptacja komiksów o Gastonie Lagaffie, Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki.
Ponadto w serwisach sVOD można od wczoraj oglądać:
  • Point Blank — nowy film Netflixa,
  • Dziecko Rosemary — klasyczny horror trafił do oferty HBO Go.

Komentarze