Posty

Maniak inaczej #4: Żegnaj 2013, witaj 2014

Obraz
MANIAK ZACZYNA Dzisiejsza edycja "Maniaka inaczej" jest wyjątkowa i zamiast kontynuacji serii "Seriale z dzieciństwa" będzie coś innego, bardziej adekwatnego do okazji - podsumowanie 2013 roku oraz nadzieje, jakie wiążę z obecnym, 2014 rokiem. Swoje przemyślenia, podobnie jak robię z podsumowaniami tygodnia, podzieliłem na kilka kategorii, tak aby łatwiej było po nich się Wam poruszać. W każdej kategorii, poza pierwszą, bardziej opisową, wymieniam: najlepsze dzieła 2013 roku, największe rozczarowanie; to co z 2013 roku muszę jeszcze nadrobić oraz to, na co najbardziej czekam w 2014 roku. Zachęcam do podawania w komentarzach własnych typów - zawsze będzie mi miło :)

Maniak poleca #2: "Shin Sekai Yori"

Obraz
MANIAK NA POCZĄTEK Z nowego świata W dzisiejszej odsłonie "Maniak poleca" napiszę o produkcji niezwykle oryginalnej, głębokiej i prowokującej do refleksji. To japoński serial animowany, który ujął mnie bez reszty pod każdym względem. Ma znakomitą fabułę, niesamowitą i wyjątkową kreskę, szczegółową animację oraz przepiękną muzykę. Rzadko trafia się na anime tak dojrzałe i robiące tak ogromne wrażenie na odbiorcy. Mowa o produkcji studia A-1 Pictures (fani anime mogą znać je z "Sword Art Online" czy "Kuroshitsuji"), która ukazywała się od września ubiegłego roku do marca roku obecnego i oparta jest na powieści autorstwa Kishiego Yusuke (貴志祐介).