MANIAK TYTUŁEM WSTĘPU W dzisiejszej odsłonie "Maniak ocenia", recenzja przedostatniego numeru komiksowego dziewiątego sezonu "Buffy". Do tej pory dziewiąty sezon był dość nierówny - zdarzały się w nim lepsze i gorsze historie. Czy #24 pozostawia dobre wrażenie? MANIAK O TYTULE Rdzeń Tradycyjnie zacznę swoją ocenę od krótkiego omówienia podtytułu zeszytu. Jest on krótki i dosadny, a brzmi: "The Core" czyli po naszemu: "Rdzeń". W głównej mierze odnosi się do głównych bohaterów (Buffy, Willow i Xandera), którzy niejako stanowią właśnie rdzeń ekipy Scoobies, przez lata zajmującej się w serialu wszelkimi nadnaturalnymi sprawami. Po tym, co stało się w sezonach: siódmym i ósmym, każdy z bohaterów udał się w swoją stronę, ale nieoczekiwane zdarzenie zmusiło ich do ponownego połączenia sił. "The Core" jest zatem w głównej mierze o Buffy, Willow i Xanderze oraz tym, co stanowi podstawę ich przyjaźni. To jednak nie wszystko...


