Maniak podsumowuje tydzień #28

FILMY


Zemeckis adaptuje "Człowieka na linie"


Robert Zemeckis przygotuje fabularną adaptację nagrodzonego Oscarem filmu dokumentalnego "Człowiek na linie". Oryginał opowiadał historię wyczynu nazywanego dziś "artystycznym przestępstwem stulecia", jakiego dokonał francuski linoskoczek, Philippe Petit. Jego marzeniem było przejście po linie rozciągniętej pomiędzy wieżami World Trade Center. Marzenie to, dzięki determinacji i pomocy przyjaciół (oraz złamaniu kilku paragrafów) udało mu się zrealizować w 1974 roku.
Zemeckis pisze scenariusz wraz z Christopherem Browne'em. Chce przygotować zapierające dech w piersiach trójwymiarowe widowisko.
Historia przedstawiona w oryginale to z pewnością materiał na świetny film i z chęcią zobaczę zemeckisową interpretację.

Nowy zwiastun "Jacka Stronga"


Pojawił się drugi zwiastun filmu Władysława Pasikowskiego, pt. "Jack Strong". Obraz wejdzie do kin 7 lutego.


Pasikowski pokazał znakomitym "Pokłosiem", że nadal jest w formie i mam nadzieję, że "Jack Strong" okaże się równie dobrym filmem. Póki co, na to się właśnie zanosi.

Zwiastun "Kamieni na szaniec"


Opublikowano także kolejny zwiastun szykowanej przez Roberta Glińskiego adaptacji "Kamieni na szaniec".


Szczerze mówiąc, mam trochę mieszane uczucia, bo to, co do tej pory pokazano, ma w sobie mało drugowojennego klimatu. No ale to tylko wrażenie po zwiastunie - być może ostateczny produkt zrobi na mnie lepsze.

Kolejny zwiastun "Czarownicy"


Ukazał się kolejny zwiastun "Czarownicy" z Angeliną Jolie, w którym Lana Del Ray śpiewa swoją (odpowiednio "zdechłą") wersję "Once Upon a Dream" ("Znam ze snu").


Na tym zwiastunie, w przeciwieństwie do poprzednich, Jolie wreszcie daje nadzieję na dobry występ. Oby taki był.

Zwiastun "The Son of Batman"


I ostatni z filmowych zwiastunów - zapowiedź animowanego filmu od DC pod tytułem "The Son of Batman". Będzie to adaptacja komkisowej historii napisanej przez Granta Morrisona, zatytułowanej "Batman and Son". To właśnie na jej łamach zadebiutował syn Batmana - Damian.


Wygląda całkiem ciekawie.

Aktorskie "Ghost in the Shell"


Rupert Sanders, autor "Królewny Śnieżki i Łowcy", wyreżyseruje dla wytwórni DreamWorks aktorską wersję "Kōkaku kidōtai" (『攻殻機動隊』; u nas znanego jako "Ghost in the Shell") na podstawie scenariusza Williama Wheelera.
Hollywoodzkie wersje mang i anime jak do tej pory, mówiąc łagodnie, niezbyt się udawały. Miejmy nadzieję, że taki klasyk jak "Ghost in the Shell" nie zostanie zanadto sprofanowany.

SERIALE


Zwiastun "Bates Motel"


"Bates Motel" rusza w marcu, a tymczasem świeżutki zwiastun.


Zapowiada się lepiej niż sezon pierwszy.

Isaacs i Adams w "Dziecku Rosemary"


Pojawiły się kolejne informacje o obsadzie nowej wersji "Dziecka Rosemary". Do miniserialu dołączą: Jason Isaacs ("Patriota", "Harry Potter", "Awake"), który wcieli się w Romana Casteveta oraz Patrick J. Adams ("W garniturach"), który zagra główną męską postać - Gua Woodhouse'a.
Trzeba przyznać, że producentom udaje się namówić do udziału w projekcie całkiem ciekawych aktorów. Wątpię jednak, by udało im się przebić tych, którzy wystąpili u Polańskiego.

NBC zamawia "Emerald City"


NBC dało zielone światło produkcji pilota "Emerald City" - serialu fantasy, którzy oprze się na utworach L. Franka Bauma o krainie Oz. Ma to być mroczna, uwspółcześniona reinterpretacja pierwowzoru, która czerpać będzie z wszystkich części serii i ma nieco przypominać "Grę o tron". Ambitne zamiary, zobaczymy jaki będzie ostateczny efekt.

"Shingeki no kyojin" w reklamie Subaru


Reżyser szykowanej na przyszły rok aktorskiej adaptacji mangi "Shingeki no kyojin" (『進撃の巨人』) przygotował reklamę Subaru, w której pojawiają się znani z komiksu tytani. Oto jej efekt:


Dwóch tytanów zagrali ulepszeni komputerowo kaskaderzy z nałożoną charakteryzacją (w przypadku tytana-kobiety przygotowanie takiej charakteryzacji trwało aż cztery godziny). Trzeci z nich to dwumetrowy model, operowany przez siedmiu ludzi.
Póki co nie wiadomo czy tytani z filmu będą wyglądać jak ci w reklamie, ale jeśli choć w połowie tak dobrze, to jestem za.

KOMIKSY


Kolejne tomy Action Comics i Ligi Sprawiedliwości w Polsce


Egmont kontynuuje wydawanie serii Nowe DC Comics. Według planów wydawnictwa, kolejne tomy będą ukazywać się co miesiąc. Wyjątkowy pod tym względem będzie marzec, w którym wyjdą aż dwa: "Superman. Tom 2: Kuloodporny" (oryg. "Superman: Action Comics Volume 2: Bulletproof") oraz "Liga Sprawiedliwości. Tom 2: Podróż złoczyńcy (oryg. "Justice League Volume 2: The Villain's Journey"). Najprawdopodobniej do wydawanych dotychczas powyższych serii oraz "Batmana" i "Detective Comics" dołączy jeszcze kilka innych, póki co niezapowiedzianych oficjalnie. Cieszę się bardzo, że polski czytelnik będzie miał łatwiejszy dostęp do komiksów DC.

Kolekcja "Thorgala" od Hachette rusza na poważnie 


Hachette, wydawca "Komiksowej Kolekcji Marvela", swych sił z Thorgalem próbował już dwukrotnie, wydając testowo cztery tomy w dwóch rzutach. Tym razem kolekcja rusza na poważnie. Każdy tom, oprócz komiksowej historii, zawierać będzie również dodatki w postaci wywiadów i materiałów zza kulis. Dołączane będą również pamiątkowe reprodukcje grafik Grzegorza Rosińskiego. To dobra okazja dla kogoś, kto jeszcze nie zebrał "Thorgala". Jeśli jednak macie już komiksy od Egmontu, to myślę, że gra nie jest warta świeczki - zwłaszcza, że cena stoi na podobnym poziomie.

GRY


Film z wczesnej wersji "Shadow of Mordor" 


I na koniec film, prezentujący rozgrywkę w przygotowywanej grze "Middle-Earth: Shadow of Mordor".


Choć widać, że twórcy mocno inspirują się wiodącymi tytułami z gatunku przygodowych gier akcji (widać tu elementy z serii "Arkham" oraz "Assassin's Creed", a w przypadku tego drugiego wyniknęła nawet afera o skopiowaniu animacji), to trzeba przyznać, że prezentuje się to wszystko całkiem intrygująco. Oby to była dobra gra.

Komentarze

  1. Dorota Pietruszka28 stycznia 2014 00:29

    nie wspomniałeś o atomówkach ;<<<<<<<<< nie są wystarczająco ważnym wydarzeniem?

    OdpowiedzUsuń
  2. O Atomówkach będzie oddzielna notka, zgodnie z obietnicą :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Komentarze, zawierające treści obraźliwe, wulgarne, pornograficzne oraz reklamowe zostaną usunięte. Zostaliście ostrzeżeni.

Popularne posty