Maniak podsumowuje tydzień #25

SERIALE


Kolejny sezon "SAO"


Jedno z najciekawszych anime w swoim gatunku, "Sword Art Online", oparte na serii powieści Kawahary Reki (川原礫) o tym samym tytule, doczeka się w tym roku kontynuacji. Oryginał emitowany był w japońskiej telewizji w 2012 roku.
Akcja anime toczy się w niedalekiej przyszłości, a główni bohaterzy - gracze tytułowej "Sword Art Online" czyli MMORPG w wirtualnej rzeczywistości - postawieni są w niezwykle trudnej sytuacji. Twórca gry blokuje bowiem opcję wylogowania się, a każda śmierć podczas rozgrywki, równoznaczna będzie ze śmiercią w prawdziwym życiu. Gracze zostaną uwolnieni tylko wtedy, gdy jeden z nich dotrze na setny poziom i pokona ostatniego bossa.
Kontynuacja będzie nosić podtytuł "Phantom Bullet" i skupi się na zagadkowych morderstwach powiązanych z kolejną grą - Gun Gale Online. Sprawę będzie badać protagonista poprzedniej serii, Kirito, którego wspomoże niejaka Sinon, napotkana graczka.
To znakomita wiadomość, ponieważ bardzo lubiłem "SAO" i mam ochotę na więcej. Poniżej krótka zapowiedź.


Zwiastun "The Following"


Ukazał się pierwszy dłuższy zwiastun drugiego sezonu "The Following", który zawiera także wypowiedzi twórców i aktorów.


Premiera 27 stycznia. Oby warto było czekać.

Data premiery 2 sezonu "Bates Motel"


Ustalono datę premiery drugiego sezonu znakomitego serialu "Bates Motel". Dalsze przygody Normana i Normy Batesów będziemy mogli śledzić od 3 marca. Super!

KOMIKSY


Matt Kindt odchodzi z "Suicide Squad"


Matt Kindt, który przejął obowiązki scenarzysty serii "Suicide Squad" w październiku, w marcu przestanie je pełnić. Oficjalnym powodem jest chęć skupienia się na innych projektach, co  ponoć czasochłonne "Suicide Suad" uniemożliwiało. Póki co, nie jest znane nazwisko czwartego już scenarzysty serii.
Trochę szkoda, bo Kindt radził sobie z tytułem naprawdę dobrze. Tym niemniej kibicuję jego następcy. Oby tylko nie okazał się nim Scott Lobdell...

Komiksy ze świata "Gwiezdnych Wojen" przejdą do Marvela 


To było do przewidzenia - komiksowe "Gwiezdne Wojny" w 2015 roku trafią pod strzechę Marvela. Po tym jak cała marka trafiła do Disneya (właściciela wydawnictwa), logicznym jest, że komiksowa licencja w końcu także się tam znajdzie. Mimo wszystko bardzo szkoda ponad dwudziestoletniej pracy Dark Horse oraz całej rzeszy ludzi, którzy byli przez nich zatrudnieni przy "Gwiezdnych Wojnach".

Komentarze

 1. Nie wiem, czy mam cierpliwość do kolejnego SAO, ale jeżeli będzie podobne do początku pierwszej serii, to może faktycznie jest na co czekać. Przynajmniej dopóki nie będą w to mieszać wątków miłosnych...

  OdpowiedzUsuń
 2. Oooo! SAO! Dobrze wiedzieć!
  [Aczkolwiek druga część serii była tak idiotyczna... ]

  OdpowiedzUsuń
 3. To chyba zostałem oficjalnie ostatnią osobą, której ta druga połówka się podobała ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Komentarze, zawierające treści obraźliwe, wulgarne, pornograficzne oraz reklamowe zostaną usunięte. Zostaliście ostrzeżeni.

Popularne posty