Maniak podsumowuje tydzień #163

Maniak podsumowuje tydzień #163
Kochani, przed Wami kolejne podsumowanie popkulturowych wieści, które zebrałem z moich profili na mediach społecznościowych. Miłej lektury.

MANIAK PODSUMOWUJE

Najlepszy film wydany do tej pory w tym roku, czyli Kłamstweko, niedługo trafi na DVD[1]. ❤️

Daniel Radcliffe odpowiedział na transfobiczne wpisy J. Karen Rowling za pośrednictwem strony internetowej amerykańskiej fundacji The Trevor Project. We wpisie skrytykował słowa autorki, wsparł osoby transpłciowe, a komentarz uzupełnił kilkoma słowami na temat książek o Harrym Potterze:

Jeśli te książki nauczyły was, że miłość to najsilniejsza moc we wszechświecie, która wszystko przezwycięży; jeśli nauczyły was, że siła leży w różnorodności i że dogmatyczne idee czystości prowadzą do opresji wrażliwych grup; jeśli wierzycie, że któryś z bohaterów jest transpłciowy, niebinarny lub genderfluid albo homoseksualny lub biseksualny; jeśli znaleźliście w tych opowieściach coś, co pomogło wam kiedyś w życiu — pozostaje to między wami a książkami, które przeczytaliście i jest święte. Moim zdaniem nikt nie może tego tknąć. Oznacza to dla was to, co oznacza, i mam nadzieję, że te komentarze tego zbytnio nie nadszarpną[2].

Nie wiem, jak Wy, ale choć nigdy nie byłem jakimś szczególnym fanem Radcliffe’a, a po prostu pałałem do niego sympatią, to teraz ta sympatia jest jeszcze większa.

Cudowny zwiastun Love, Victor[3]. Widać, że twórcy celują w podobny puchaty klimat jak w filmie, ale przy okazji poruszają nowe problemy. Mam tylko nadzieję, że w Polsce będzie dało się obejrzeć ten serial na jakimś serwisie.

Eddie Redmayne również odpowiedział na transfobiczne wpisy Rowling[4]. Wiedziałem, że Redmayne’a to można stanować. Fakt, popełnił raz błąd, ale jak sam pisze: „wciąż się uczy”. I przynajmniej umie się do błędu przyznać.

Powstaje serialowa kontynuacja baśni o małej syrence, której akcja będzie się toczyć 15 lat po ślubie głównej bohaterki i księcia. Syrenka będzie nieszczęśliwa i rozczarowana małżeństwem. A do tego dostanie od losu kolejny cios — zginie jej ojciec. Podejrzewając spisek, postanowi zbadać sprawę i będzie musiała nie tylko uratować podwodne królestwo, ale też całą ludzkość[5]. Pomysł jest to przedni i czekam mocno!

Zmarł Włodzimierz Bednarski — aktor głosowy kojarzony przede wszystkim z rolami we Flinstonach, Gumisiach, Aladynie czy Małej syrence[6]. Bardzo przykro — Włodzimierz Bednarski był jednym z najbardziej utalentowanych polskich aktorów głosowych i dubbingów z jego udziałem słuchało się z prawdziwą przyjemnością.

Warner Bros. po raz kolejny przesuwa premiery swoich filmów. Najbardziej oczekiwany film roku, czyli Wonder Woman 1984, zobaczymy w kinach 2 października 2020 roku. Drugi najbardziej oczekiwany film roku, czyli Tenet, zobaczymy 31 lipca 2020 roku. Trzeci najbardziej oczekiwany film roku, czyli Godzilla vs Kong, ukaże się dopiero 21 maja 2021 roku. Tom & Jerry będzie zaś miało premierę 3 marca 2021 roku. Z kolei nowa adaptacja Wiedźm Roald Dahla wejdzie do kin… nie wiadomo kiedy (pierwotnie miała się ukazać 9 października 2020 roku). I wreszcie: najbardziej oczekiwany film 2021 roku, czyli Matrix 4, ukaże się dopiero 4 kwietnia 2022 roku[7]. Posunięcie jak najbardziej zrozumiałe, choć premier Wonder Woman 1984 i Matrixa 4 będzie mi się trudno doczekać.

David Robert Michell wyreżyseruje film superbohaterski pt. „Heroes & Villains” według własnego scenariusza[8]. To facet odpowiedzialny za „Coś za mną chodzi” i „Tajemnice Silver Lake”, więc na pewno można liczyć na projekt oryginalny, naznaczony specyficzną wrażliwością reżysera. Czekam z niecierpliwością.

Ragnar Tørnquist i Red Thread Games pokazali peirwszy zwiastun nowej gry, „Dustborn”[9]. Wygląda niesamowicie i zapowiada się przednio. Nie mogę się (jako psychofan Tørnquista) doczekać.

Steven Knight, Ridley Scott i Tom Hardy, czyli ludzie odpowiedzialni za niedawną horrorową wersję Opowieści wigilijnej z Guyem Pierce’em, przygotują serialową adaptację Wielkich nadziei Dickensa[10]. Na pewno można spodziewać się po nich ciekawej interpretacji.

I na koniec ciekawostka: włoskie organy ścigania uznały projekt Gutenberg za piracki[11]. 🤦‍♀️

Źródła:

 1. ^https://www.facebook.com/m2filmspl/videos/551145992237474/
 2. ^DANIEL RADCLIFFE RESPONDS TO J.K. ROWLING’S TWEETS ON GENDER IDENTITY.
 3. ^Love, Victor - Trailer (Official) • A Hulu Original.
 4. ^Eddie Redmayne Criticizes J.K. Rowling’s Anti-Trans Tweets (EXCLUSIVE).
 5. ^Gracie Glassmeyer Sets Yael Grobglas-Led ‘Here She Lies’ Comedy At HBO Max & ‘Little Mermaid’ Follow-Up ‘Washed Up’ At Peacock; Jennie Snyder Urman Set As EP.
 6. ^https://www.facebook.com/1506149493026979/photos/a.1547003762274885/2303211523320768/.
 7. ^Warner Bros. Pulls Pin Out of Summer Schedule as ‘Tenet,’ ‘Wonder Woman 1984,’ and More Move Back.
 8. ^David Robert Mitchell Taking on Superhero Genre With 'Heroes & Villains' (Exclusive).
 9. ^Dustborn Announcement Trailer - Future Games Show - World Premiere.
 10. ^Steven Knight, Tom Hardy and Ridley Scott to Adapt ‘Great Expectations’ as FX, BBC Limited Series.
 11. ^Project Gutenberg Public Domain Library Blocked in Italy For Copyright Infringement.

Komentarze