Maniak podsumowuje tydzień #162

Maniak podsumowuje tydzień #162

Kochani, przed dłuuugą recenzją filmu z początku tego roku, którą szykuje na środę, postanowiłem wskrzesić raz jeszcze podsumowania tygodnia — myślę, że znalazłem sposób, żeby tym razem wrzucać je na bieżąco. Będzie się tu pojawiać większość tego, co możecie przeczytać w moich mediach społecznościowych, więc jeśli ich nie śledzicie — nic straconego.

MANIAK PODSUMOWUJE

Scott Derrickson, który nie chciał się ugiąć pod Kevinem Feigem i jego wizją MCU, znalazł nową robotę: kontynuację Labiryntu Jima Hensona[1]. Nie wiem, jak chcą to zrobić bez Davida Bowiego, ale reżyser ma ode mnie okejkę.

Sonic dostanie kontynuację[2]. Mam nadzieję, że tym razem twórcy pokuszą się na bardziej oryginalną fabułę. I nie zajadą animatorów.

Ginnifer Goodwin (znana również jako Królewna Śnieżka) zagra jedną z głównych ról w pilocie serialu Pivoting. To według portalu Deadline opowieść o trzech przyjaciółkach, które po utracie bliskiej znajomej z dzieciństwa dochodzą do wniosku, że życie jest zbyt krótkie, by je zmarnować. Podejmują więc szereg nieprzemyślanych decyzji, umacniając łączące je więzi i udowadniając, że nigdy nie jest za późno, by sporo w swoim życiu namieszać[3]. Trzymam kciuki, żeby serial dostał zamówienie na cały sezon.

W związku z wydarzeniami w USA Neon będzie udostępniać za darmo filmy ze swojego katalogu, które zostały wyreżyserowane przez osoby czarnoskóre. Na pierwszy ogień poszedł film „Monsters and Men” Reinaldo Marcusa Greena, który doskonale wpisuje się tematycznie w obecne protesty. Film możecie obejrzeć (także w Polsce, ale jedynie w języku angielskim) pod tym adresem[4].

HBO przygotowuje serial pt. Queens, który oparty będzie na sztuce Martyny Majok — laureatki nagrody Pullitzera — pod tym samym tytułem. Fabuła obracać będzie się wokół dwóch pokoleń kobiet na emigracji, które mieszkają w sutenerze w dzielnicy Queens. Showrunnerem, producentem wykonawczym, scenarzystą i reżyserem serialu będzie Prentice Penny[5]. Brzmi bardzo ciekawie. No i te #PolskieAkcenty 😉

Wspominałem niedawno w swoich mediach społecznościowych o jednym filmie o spider-manowych superbohaterkach, a już pojawiły się informacje o drugim. Jackpot opowie o Sarze Ehret, która, prowadząc badania nad terapiami genowymi, zaraża się wirusem o nazwie „Lot 777”. Ten modyfikuje jej DNA, dzięki czemu Sara otrzymuje supersiłę. Myk polega na tym, że to wszystko dzieje się wtedy, gdy bohaterka jest w ciąży, a więc swoje superbohaterowanie musi łączyć z macierzyństwem. To może być świeży i ciekawy materiał na film. Do napisania scenariusza zatrudniono Marka Guggenheima[6] i to chyba aspekt tego projektu, który budzi najmniejszy entuzjazm — zdecydowanie wolałbym jakąś scenarzystkę.

Po ogłoszeniu prac nad dokończeniem Snyderowej wersji „Ligi sprawiedliwości” fani zaczęli też walczyć o Legion samobójców w wersji Davida Ayera. To film niemal gotowy, bo montażowe poprawki i dokrętki robiono na ostatnią chwilę. Ayer na twitterze udzielił kilku informacji na temat swojej pierwotnej wizji. Zdradził między innymi, że film miał mieć raczej klimat melancholijnego dramatu niż komedii, którą ostatecznie się stał, ale studio zadecydowało inaczej po mało satysfakcjonującym pod względem finansowym „Batman v Superman” i… sukcesie „Deadpoola”[7][8][9][10]. Jak już tu kiedyś wspominałem, chętnie zobaczyłbym film w takiej wersji, w jakiej przygotował go reżyser. Wolność artystyczna przede wszystkim.

Henry Cavill prowadzi rozmowy w sprawie powrotu do roli Supermana. Na razie wyklucza się możliwość nakręcenia solowego filmu (a chciałbym mocno!), mówi się natomiast o gościnnych występach w innych filmach[11]. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydaje się druga część Shazama. Mam jednak nadzieję, że to tylko pierwsze kroczki i Warner Bros. zacznie też pracować nad kolejnym filmem o tym superbohaterze.

Fraglesy wróciły z nowymi odcinkami, ale to nie koniec. Apple TV+ zapowiada, że wyprodukuje jeszcze więcej, tym razem pełnowymiarowych odcinków. Do tego do biblioteki serwisu trafiły wszystkie odcinki oryginalnej serii[12]. Daję okejkę i chyba się na ten Apple TV+ w końcu skuszę.

I na sam koniec ważny komunikat obrazkowy:

„Fatalna czarownica” jest lepsza niż „Harry Potter”

 1. ^Scott Derrickson Set To Direct ‘Labyrinth’ Sequel For TriStar Pictures; Maggie Levin To Write Script.
 2. ^‘Sonic the Hedgehog’ Sequel in the Works.
 3. ^Ginnifer Goodwin To Star In Fox Comedy Pilot ‘Pivoting’.
 4. ^https://twitter.com/neonrated/status/1269028198165155842.
 5. ^‘Queens’ Immigrant Drama Based On Play In Works At HBO From Martyna Majok & Prentice Penny.
 6. ^Marc Guggenheim Scripting Spider-Man Universe Heroine ‘Jackpot’ Movie For Sony Pictures.
 7. ^https://twitter.com/DavidAyerMovies/status/1266736445911252993.
 8. ^https://twitter.com/DavidAyerMovies/status/1266750760177545217.
 9. ^https://twitter.com/DavidAyerMovies/status/1266780000130174977.
 10. ^https://twitter.com/DavidAyerMovies/status/1266741929464614913.
 11. ^We Haven’t Seen The Last Of Henry Cavill’s Man Of Steel.
 12. ^Dance Your Cares Away, a Fraggle Rock Reboot Is Coming to Apple TV+.

Komentarze