Maniak inaczej #71: Mam już cztery lata!

MANIAK KLECI WSTĘP

Dziś mijają cztery lata, od kiedy założyłem Przemyślenia Maniaka. Skłamałbym, mówiąc, że zleciały w mgnieniu oka. Mimo że czas biegnie nieubłaganie, to przy pisaniu nowych tekstów zawsze odkrywam coś nowego i ciekawego, uciekając od rutyny i tym samym stosując takie życiowe slow motion. I trochę po to chyba to miejsce powstało — to taka moja odskocznia od codzienności. Ale oczywiście nie tylko. Bo Przemyślenia Maniaka są przede wszystkim po to, bym mógł podzielić się z kimś swoją pasją, jaką od lata jest popkultura.

MANIAK WSPOMINA I SNUJE AMBITNE PLANY

Kiedy zakładałem ten blog, kończyłem studia licencjackie. Dziś historia zatoczyła troszkę koło, bo jestem na ostatnim roku (drugich) studiów magisterskich. Zamykam więc pewien etap i z nadzieją patrzę w przyszłość, bo przez te cztery lata los przyniósł mi zdecydowanie wiele niespodzianek, także popkulturowych. Mogłem cieszyć się nie tylko świetnymi filmami, serialami  czy komiksami, ale także rozpocząć pracę jako profesjonalny tłumacz audiowizualny oraz spróbować swoich sił w anglojęzycznym Internecie w ramach projektu Geekified. Centrum mojej działalności pozostaje jednak tutaj.
Rok temu z okazji urodzin Przemyślenia maniaka przeszły sporą metamorfozę: dostały nowy szablon, a do tego nowy adres z magicznym „pl” na końcu. Dziś aż tak ogromnych zmian nie wprowadzam, ale pokusiłem się na jedną drobną rzecz: odświeżenie logo. Moja niezawodna Połówka na nowo narysowała mój wizerunek oraz biurko przy którym siedzę i pozmieniała kilka gadżetów. Wyszło przesłodko i jestem bardzo z efektu zadowolony. Mam nadzieję, że Wam też się spodoba.
W ciągu ostatniego roku nie powstało szczególnie dużo notek. Czas pochłaniają mi też niestety inne zajęcia i nie zawsze mogę w całości poświęcić się pisaniu. Ale mimo to wciąż mnie odwiedzacie, co sprawia mi ogromną radość i daje motywację do dalszej pracy i nowych pomysłów. Mam już w głowie kilka nowych serii tekstów, a ponieważ trochę odejdzie mi w najbliższych miesiącach obowiązków, mam nadzieję, że uda mi się pisać regularniej.
Choć czwarty rok Przemyśleń maniaka nie był może szczególnie płodny, to napisałem kilka notek, z których jestem bardzo dumny (szczególnie ta), trochę poeksperymentowałem z live-blogowaniem (świetnie sprawdza się przy streszczenio-analizach seriali i na pewno będę z tego narzędzia korzystać), a do tego udało mi się nawiązać dwie ciekawe współprace: z wydawnictwem Znak oraz z HBO. Efektem jednej z nich był niedawny konkurs, a dzięki drugiej będę mógł dzielić się z Wami spostrzeżeniami dotyczącymi ciekawych seriali — na razie przede wszystkim Twin Peaks, który już niedługo biorę pod wielką lupę.
Co dalej? O tym tak naprawdę trudno mi powiedzieć, bo życie zawsze weryfikuje ambitne plany. Ale postaram się pisać więcej, zwiększyć różnorodność tematów i przede wszystkim się rozwijać. A to wszystko jest możliwe dzięki Wam, za co chcę z całego serca podziękować. Cieszę się, że mnie tu odwiedzacie, czytacie, co mam do powiedzenia i wchodzicie ze mną w dyskusję. To naprawdę wiele dla mnie znaczy. Dzięki, że jesteście!
Koniecznie napiszcie, co sądzicie o nowym logo i o czym chcielibyście poczytać w kolejnych notkach. Możecie użyć komentarzy poniżej, albo napisać do mnie na moich profilach w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze, Google+ i Ask.fm.

Komentarze