Maniak podsumowuje tydzień #2

FILMY


"The Daly Supermen"


Syn Tim Daly'ego, aktora, który podkładał głos Supermanowi w wielu produkcjach animowanych, także miał niedawno okazję dubbingować tego superbohatera (w filmie "Justice League: The Flashpoint Paradox"). Z tej okazji ojciec postanawia mu coś pokazać...


Bardzo zabawny filmik o czterech aktorach, którzy wcielili się przy różnych okazjach w postać Supermana. Polecam!


Pierwsze spojrzenie na "Justice League: War"


W sieci pojawił się filmik, w którym twórcy i obsada opowiadają o najnowszym animowanym filmie DC - "Justice League: War".Projekt zapowiada się bardzo ciekawie. Przy okazji powiedziano, że od teraz filmy animowane DC będą dziać się w jednym, spójnym uniwersum. Jak do tego mają się najnowsze zapowiedzi ("Son of Batman" i "Assault on Arkham") - tego póki co nie zdradzono.

"Grawitacja""Grawitacja" to najnowszy film Alfonso Cuaróna ("Ludzkie Dzieci", "Harry Potter i Więzień Azkabanu"). Główne role odgrywają: Sandra Bullock oraz George Clooney.
Niedawno zadebiutowały nowe materiały, promujące obraz.


Zapowiada się przednie, klaustrofobiczne kino, na które czekam z niecierpliwością."47 Ronin"


Ukazał się zwiastun amerykańskiej superprodukcji nawiązującej do legendy o czterdziestu siedmiu rōninach. Przy czym słowem-klucz jest tu: "nawiązującej".


Film fantasy będzie może z tego całkiem niezły, ale mieszanie w to wszystko słynnego incydentu z historii Japonii mocno mija się z celem - zwłaszcza, że jak pokazuje zwiastun, fabuła filmu prawie nic nie będzie mieć z nim wspólnego. Dziwi mnie, dlaczego tacy aktorzy jak: Sanada Hiroyuki 真田 広之 czy Tagawa Hiroyuki 田川 洋行 zgodzili się wziąć w widowisku udział.

"Wałęsa. Człowiek z nadziei" na festiwalu w Wenecji


Film o Wałęsie zostanie
wyświetlony w ekskluzywnej
kategorii pozakonkursowej

Oczekiwany (mniej lub bardziej) film Andrzeja Wajdy poświęcony sylwetce Lecha Wałęsy będzie miał światową premierę na festiwalu w Wenecji, gdzie zostanie wyświetlony w ramach pokazów pozakonkursowych. To dla reżysera filmu, Andrzeja Wajdy, bardzo duże wyróżnienie:
Z wielką radością przyjąłem wiadomość, że mój najnowszy film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" rozpocznie swoje ekranowe życie od festiwalu w Wenecji, który odegrał tak ważną rolę w moim życiu.
Bardzo cieszy fakt, że polskie kino zauważane jest na festiwalach o tak dużym prestiżu, choć szkoda, że dostrzegane są jedynie filmy na określone tematy, jak "Wałęsa..."

Usunięte sceny z "Twin Peaks: Fire Walk With Me" w nowym wydaniu na blu-ray?


Wreszcie doczekamy się
usuniętych scen z FWWM?
Z nakręconego pięciogodzinnego materiału na potrzeby filmu "Twin Peaks: Fire Walk With Me", do ostatecznej wersji trafiło nieco ponad dwie godziny. Usunięte sceny miały już kilkakrotnie pojawić się wydaniach na płytach DVD i blu-ray, jednak do tej pory tak się nie stało. Może się to jednak zmienić. Wkrótce ukaże się "Twin Peaks Definitive Gold Box Edition" na blu-rayach i jak napisał na swym twitterze Mark Frost, jeden z twórców serialu "Twin Peaks", którego film był prequelem, jest szansa na to, że usunięty materiał zostanie w tym wydaniu zamieszczony. Czekam na oficjalne wieści w tej sprawie (a także w sprawie kontynuacji serialu, o której coraz więcej plotek).

Nowi aktorzy w "Interstellar"


Aktorzy dołączyli do "Interstellar"
Powiększa się obsada Interstellar w reżyserii Christophera Nolana. Tym razem dołączyli do niej: Topher Grace (znany m.in. z roli Eddiego Brocka w "Spider-Manie 3") oraz Wes Bentley (m.in. Ricky Fitts w "American Beauty"). Cieszy fakt, że Nolan stawia na mniej znane twarze i zatrudnia nie tylko stałych współpracowników jak Caine, Bale oraz Murphy.
Nadal brak szczegółowych informacji na temat fabuły "Interstellar". Póki co wiadomo jedynie, że skupi się ona na teoriach fizyka Kipa Thorne'a na temat tuneli czasoprzestrzennych oraz pól grawitacyjnych. W rolach głównych: Matthew McConaughey, Anne Hathaway i Jessica Chastain.

Remake "Efektu Motyla"


W Hollywood coraz częściej zaczyna brakować nowych pomysłów. Tym razem filmowcy nakręcą remake obrazu z 2004 roku, pt. "Efekt Motyla", w którym główne role grali Ashton Kutcher oraz Amy Smart. Scenarzystą projektu będzie współautor oryginalnego filmu - Eric Bress. Inne szczegóły póki co nie są znane. Pytanie - w jakim celu? Nie widzę żadnego sensu (poza tym pieniężnym) w kręceniu remake'u "Efektu...", zwłaszcza niespełna 10 lat po premierze oryginału.

Whedon o Czarnej Wdowie w "Avengers 2"


Czarna Wdowa z dużą rolą
w "Avengers: Age of Ultron"
Joss Whedon wypowiedział się o roli, jaką odegra w "Avengers: Age of Ultron" Czarna Wdowa:
Natasza odgrywa wielką rolę w kontynuacji, ponieważ chcę się skoncentrować na postaciach, które nie mają własnych serii (pomimo że występuje w "Kapitanie 2" [i] jest świetna). To postać, którą najlepiej mi się pisze, bo nie jest bohaterką. Czytałem pewien komiks (naprawdę źle mi z tym, że nie pamiętam, kto to napisał), gdzie wyjaśniają: <<Oni są bohaterami, ty jest szpiegiem. To coś zupełnie innego, zupełnie inny zestaw umiejętności. W dodatku nie wyznajesz ich standardów moralnych i nie ma w tobie tego całego dobra.>> I to właśnie czyni ją dla mnie tak interesującą. W związku z tym, tak, to co dla niej przygotowałem w drugiej części jest niesamowite.
Cieszy mnie to szczególnie dlatego, że Whedon bardzo dobrze rozpisuje postaci kobiece i bardzo tego brakowało w pierwszej części.

John Williams kompozytorem kolejnego epizodu "Gwiezdnych Wojen"


John Williams oficjalnie został kompozytorem kolejnej części "Gwiezdnych Wojen". To bardzo dobra wiadomość, bo nie wyobrażam sobie żadnego filmu obu trylogii bez jego muzyki. Poniżej filmik, w którym o wszystkim opowiada:


SERIALE


"12 małp" jako serial


Stacja Syfy planuje przenieść film Terry'ego Gilliama "12 małp" na ekrany telewizyjne. Scenariusz adaptacji obrazu na potrzeby serialu telewizyjnego przygotują Travis Fickett i Terry Matalas, którzy pracowali przy najnowszej "Nikicie" oraz "Terra Nova".
Czy uda się stworzyć produkcję na miarę niejednoznacznego i pełnego symboli kinowego hitu z Brucem Willisem i Madeleine Stowe? Wątpię, choć kto wie? Cuda się zdarzają.

Nowe role w "Bates Motel"


Jedna z największych pozytywnych niespodzianek zeszłego sezonu zyskuje nowych aktorów: Rebeccę Creskoff ("Hung"), Kenny'ego Johnsona ("The Shield"), Michaela Vartana ("Alias") oraz Michaela Eklunda ("The Call"). Creskoff zagra Christine, pierwszą przyjaciółkę Normy. Johnsonowi przypadła rola Caleba, brata Normy. Vartan wcieli się w George'a, rozwodnika, który zakochuje się w Normie. Eklund będzie zaś niejakim Zanem Carpenterem, który zamieszany będzie w interesy Dylana. Wszystko wygląda niezmiernie ciekawie - mam nadzieję, że drugi sezon będzie równie dobry co pierwszy.

"Once Upon a Time"


Kolejni aktorzy w "Once..."
Tom Ellis nie będzie mógł powrócić do roli Robin Hooda, którą gościnnie odgrywał w jednym z odcinków drugiego sezonu "Once Upon a Time". Twórcy, którzy mają plany wobec postaci zdecydowali się zatrudnić innego aktora - będzie to Sean Maguire, znany m.in. z głównej roli w serialu "Kröd Mändoon and the Flaming Sword of Fire". Wiadomości o zmianach aktora nie są nigdy zbyt dobre, jednak Robin Hood był postacią, która pojawiła się w serialu jedynie na chwilę, toteż zmiana aktora go odgrywającego, nie powinna znacząco wpłynąć na odbiór całości.
Przy okazji ujawniono również, kto wcieli się w Dzwoneczka - będzie to znana z "Power Rangers RPM" Rose McIver.

Nowe "Dziecko Rosemary"

 
NBC przygotuje nową, uwspółcześnioną ekranizację powieści Iry Levina pt. "Dziecko Rosemary". Projekt, którego scenariusz napisze Scott Abott, zapowiada się dość ciekawie, ale czy przebije wersję Romana Polańskiego z 1968 roku?

KOMIKSY


Nowe komiksy od Egmontu


"Strażnicy" i "Strażnicy: Początek"
nakładem Egmontu
Egmont przedstawił swoje plany wydawnicze na wrzesień. Nakładem wydawnictwa ukażą się między innymi: wznowienie "Strażników" w cenie 119,99 zł (w Internecie można znaleźć sklepy ze zniżkami, np. w Gildii "Strażnicy" będą kosztować 25% mniej) oraz pierwszy z niedawno wydawanych w USA prequeli do "Strażników" czyli: "Strażnicy - Początek #1: Gwardziści / Jedwabna zjawa" w cenie 80 zł.
Egmont stawia na mocne tytuły, a wydanie "Strażnicy - Początek" to rzeczywiście idealna okazja do wznowienia oryginalnej wersji powieści graficznej". Sam nie mam jeszcze tego komiksu w wersji polskiej, więc na pewno się skuszę. Szkoda, że cena taka wysoka. Ale to w końcu 416 stron znakomitych: scenariusza i rysunków.

Komiksowa kontynuacja "Fight Club"


Palachniuk kontynuuje "Fight Club"
Chuck Palachniuk zapowiedział komiksową kontynuację swojej powieści "Fight Club", na podstawie której powstał jeden z najbardziej przereklamowanych filmów ostatnich lat (nie mówię, że jest zły, ale z całą pewnością nie jest arcydziełem, za jakie wielu go uważa). Autor zapowiada:
Prawdopodobnie będzie to seria zeszytów, w których akcja zostanie przeniesiona dziesięć lat po pozornym końcu Tylera Durdena. Tym razem to Tyler opowiada historię, czając się w głębi Jacka, gotów do powrotu. Jack jest nieobecny umysłem. Marla jest znudzona. Ich małżeństwo ogarnęła typowa dla związków żyjących na przedmieściach osób w wieku średnim nuda. Jednak wtedy, gdy znika ich synek, uprowadzony przez Tylera, Jack zostaje ponownie wciągnięty w świat Operacji Masakra.
Nie do końca rozumiem sensowność wydawania kontynuacji "Fight Clubu", bo powieść stanowiła zamkniętą całość, ale skoro Palachniuk chce, to niech robi.

"Biały Orzeł"


W sierpniu pojawi się w sklepach nowy numer komiksu "Biały Orzeł", opowiadający o polskim superbohaterze. Twórcy ujawnili dwa warianty jego okładek (wystarczy kliknąć, żeby zobaczyć w powiększeniu):


Chłopakom od "Białego Orła" mocno kibicuję, bo trzeba przyznać, że ich nieco ironiczny projekt trzyma poziom.

GRY


"Deadly Premonition" w Steam


"Deadly Premonition" to japońska gra wideo z gatunku survival horror, której twórcy dość mocno... Wróć! ...której twórcy naprawdę mocno inspirowali się serialem "Twin Peaks". Do tej pory wydana była tylko na Playstation 3 i Xbox 360, ale już wkrótce ukaże się także komputerach osobistych. Będzie ją można kupić na platformie Steam - produkcja dostała w zeszłym tygodniu zielone światło w Steam Greenlight.


Od dłuższego czasu chciałem sięgnąć po tę grę, a ponieważ nie jestem szczęśliwym (czy tak znowu) posiadaczem żadnej z konsol, więc cieszę się, że projekt zmierza na PieCe.

Szalony Kapelusznik w "Batman: Arkham Origins"


W oczekiwanym prequelu gier z serii "Arkham" pojawi się nie kto inny jak sam Jervis Tetch, czyli Szalony Kapelusznik. Będzie on pełnił podobną rolę co Strach na wróble w "Arkham Asylum" - za jego sprawą gracza czekają psychodelicznych sekwencje akcji inspirowane Krainą Czarów. Brzmi dobrze - epizod Kapelusznika w Arkham City był dość ciekawy.

Premiera "Outlast"


"Outlast", naprawdę straszna gra, która klimatem dorównuje "Amnezji" (a przynajmniej tak oceniam po wersji demo) będzie miała swoją premierę 4 września. To właśnie wtedy zadebiutuje na platformie Steam.Powstaje również wersja na Playstation 4, jednak data jej premiery nie jest póki co znana.

Nowy "Prince of Persia"


W czwartek ukazała się nowa gra z serii "Prince of Persia". Chociaż nowa to określenie trochę na wyrost. Produkcja jest remakiem drugiej części oryginalnej gry, który został wydany na telefony i tablety.


Gra wygląda na interesujące odświeżenie klasyka i na pewno po nią sięgnę.

Neil Gaiman tworzy grę


Neil Gaiman, scenarzysta komiksowy i pisarz spróbuje swych sił na rynku gier komputerowych. Autor "Sandmana", wraz ze studiem The Odd Gentlemen pracuje nad tytułem "Wayward Manor". W grze, której akcja będzie toczyć się w Nowej Anglii, wcielimy się w ducha. Będzie on usilnie próbował wystraszyć mieszkających w jego domu ludzi. Podczas tych działań pozna tajemnicę swej śmierci.
Bardzo lubię Gaimana i jego dzieła, dlatego z niecierpliwością czekam na produkcję.

Komentarze

Popularne posty