Maniak podsumowuje tydzień #167

Maniak podsumowuje tydzień #167
W tym tygodniu w mediach społecznościowych byłem cicho, ale nie przeszkodziło mi to zebrać kilku ciekawych popkulturowych wieści, które wyjątkowo zamieszczę tylko na blogu (i z małym opóźnieniem). Miłej lektury!

MANIAK PODSUMOWUJE

Tessa Thompson zagra w filmie, w którym będzie parać się szermierką, świadomie śnić i gubić się w rzeczywistości. Jeśli kogoś to nie przekonuje do powstającej Balestry[1], to chyba powinien się zastanowić nad swoim życiem.

Rośnie filmowo-serialowe multiwersum DC. Matt Reeves przygotowuje bowiem nie tylko nowy film o Batmanie (jego akcja nie będzie powiązana z innymi filmowymi projektami), ale także serial opowiadający o policji Gotham City. Wraz ze scenarzystą Terrence’em Winterem będzie w nim analizować zepsucie słynnego komiksowego miasta. Serial powstanie dla HBO Max[2] i ma szansę być tym wszystkim, na co kiedyś widzowie mieli nadzieję w serialu Gotham. Nie mogę się doczekać, to świetny ruch!

Jude Law zagra kapitana Haka w Piotrusiu Panie i Wendy, czyli disneyowskiej aktorskiej adaptacji utworu J.M. Barriego[3]. Odnoszę wrażenie, że po Once Upon a Time stwierdzono, że Hak musi być nie lada przystojniakiem. Lawowi wprawdzie do jednego z dwóch moich ukochanych guylinerów, Colina O’Donoghue, trochę brakuje, ale narzekać nie będę.

Portal Vulture opublikował doskonały wywiad z Thandie Newton[4]. Warto przeczytać!

Mało brakowało, a Halle Berry — którą wielbię — zrobiłaby błąd drzewiastego wręcz kalibru (pozdrawiam pięcioro osób, które zrozumiały tę aluzję). Ogarnęła się (albo agenci ją ogarnęli — szczegółów pewnie nigdy nie poznamy), całe szczęście[5].

The Kominsky Method dostanie trzeci sezon, ale niestety — podobnie jak w przypadku Już nie żyjesz — będzie to sezon ostatni[6]. Dobre rzeczy szybko się kończą.

Źródła:

  1. ^Tessa Thompson & Marwan Kenzari To Star In Fencing Thriller ‘Balestra’.
  2. ^Gotham PD Series From Matt Reeves, Terence Winter Set in ‘The Batman’ World Ordered at HBO Max.
  3. ^Jude Law to Play Captain Hook in Disney’s Live-Action ‘Peter Pan’ (EXCLUSIVE).
  4. ^In Conversation: Thandie Newton.
  5. ^Halle Berry Steps Away From Opportunity To Play Transgender Man After Backlash.
  6. ^‘The Kominsky Method’ Renewed For Third & Final Season At Netflix.

Komentarze