Maniak podsumowuje tydzień #166

Maniak podsumowuje tydzień #166
Kochani, przed Wami kolejne podsumowanie popkulturowych wieści, które zebrałem z moich profili na mediach społecznościowych. Miłej lektury!

MANIAK PODSUMOWUJE

Netflix przygotowuje wraz z Pearl Studio (twórcami znakomitego O yeti!) animację pt. Over the moon, a wyreżyseruje ją Glen Keane — animator, który pracował m.in. przy disneyowskich: Aladynie, Pocahontas, Tarzanie czy Zaplątanych[1]. Wygląda to przepięknie, czekam ❤️

Do imponującej obsady nowego filmu M. Night Shyalamana dołączyli: Abbey Lee, Nikki Amuka-Bird i Ken Leung[2]. Wciąż niewiele wiadomo o tematyce obrazu, ale jestem pewien, że z tak różnorodnymi aktorami na pewno wyjdzie coś ciekawego, bo — jak zwykle wbrew całemu światu — bardzo Shyalamana lubię.

Lutnię i pióro już pora oczyścić,
Miód pitny rozlać i wszystkim obwieścić:
Rozłąki miesiące cierpiała ma dusza
Lecz wreszcie produkcja na nowo już rusza
Wiedźmin i bard — ach, zacny to pan
Siedemnastego sierpnia wrócą na plan[3]

Innymi słowy: drugi sezon Wiedźmiarza wznawia wkrótce produkcję. Cieszę się przeogromnie!

Okazuje się, że Cameron Stewart — facet, który z Brendenem Fletcherem skrzywdził serię Batgirl tak mocno, że wciąż nad tym płaczę — całkiem poważnie skrzywdził też ludzi. Wiele kobiet, w tym Evelyn Hollow, oskarża go o nadużycia seksualne, grooming i nadużywanie pozycji w komiksowym świecie[4]. To przerażające, jak wiele takich historii wciąż wychodzi na jaw.

This War of Mine, jedna z najbardziej depresyjnych gier, jakie powstały, zostanie wpisana w kanon nieobowiązkowych lektur szkolnych. Bardzo ciekawe posunięcie, w dodatku niemające precedensu na całym świecie[5]. Od zawsze uważam gry za jedną z form opowiadania historii, dlatego bardzo mnie te działania cieszą — choć pewnie osobiście wybrałbym inny tytuł.

Damon Lindelof opowiada, jak negocjowano ze stacją ABC zakończenie Zagubionych, którzy pierwotnie mieli się składać tylko z trzech sezonów. Stacji ani się śniło przerywanie serialu tak szybko, potem proponowała zakończenie po dziesięciu sezonach(!), aż wreszcie doszła do kompromisu z twórcami i postawiono na sześć[6].
To fascynujące, jak wiele czynników może mieć wpływ na opowiadanie serialowej historii — wiele z nich niekoniecznie zależy od samych twórców.

Seth Rogen i Evan Goldberg wyprodukują kolejny restart filmowych Wojowniczych żółwi ninja. To wiadomość niekoniecznie napawająca wielkim optymizmem, ale okazuje się, że reżyserii filmu podejmie się jeden ze scenarzystów Wodogrzmotów małych, Jeff Rowe, a to już daje jakąś iskierkę nadziei. Gdyby tak jeszcze scenariusz napisał ktoś bardziej utalentowany niż Brendan O’Brien[7] — autor raczej kiepskawych komedii…

Niki Caro, reżyserka nadchodzącej disneyowskiej Mulan, stanie za kamerą filmu pt. Beautiful Ruins, który oparty będzie na powieści Jess Walter. Jej akcja toczy się w 1962 roku w nadmorskiej włoskiej wiosce, w której czarujący młodzieniec prowadzi hotel. Pewnego dnia pojawia się w nim — prosto z planu Kleopatry — Elisabeth Taylor i natychmiast kradnie serce mężczyzny. Pięćdziesiąt lat później, w Hollywood, magia tego włoskiego romansu porywa zblazowaną asystentkę niegdyś wpływowego producenta. Postanawia ona odnaleźć szczęśliwe zakończenie historii[8].
Powieść ma dość trudną do ekranizacji, epistolarną formę, więc na pewno ciekawie będzie zobaczyć, jak podejdzie do niej Caro. Trzymam kciuki.

Ted Elliott i Craig Mazin pracują od jakiegoś czasu nad restartem Piratów z Karaibów (serii, która powinna była zakończyć się po trzeciej części). Okazuje się jednak, że to nie jest jedyny projekt, który powstanie w tym świecie. Równolegle bowiem trwają prace nad kobiecą odsłoną Piratów, którą zajmą się Margot Robbie i Christina Hodson. Robbie ma zagrać jedną z głównych ról, natomiast Hodson — autorka genialnych Bumblebee i Ptaków nocy — napisze scenariusz[9]. Od tych pań biorę wszystko w ciemno.

Dla Netflixa powstaje anime Cyberpunk: Edgrunners, którego akcja będzie rozgrywać się w tym samym świecie, co nadchodząca gra od CD Projekt Red. Za animację odpowiada Studio Trigger, a reżyserią zajmie się Imaishi Hiroyuki (Kill La Kill). Anime trafi na platformę w 2022 roku[10].
Wygląda na to, że multimedialne opowiadanie historii staje się coraz powszechniejsze — to zaiste ciekawy trend, któremu warto się przyglądać.

David F. Sandberg, autor fantastycznych krótkometrażowych horrorów, przeciętnej pełnometrażowej ekranizacji jednego z nich (Kiedy gasną światła), bijącej na głowę oryginał kontynuacji spin-offa dużej horrorowej serii (Annabelle: narodziny zła) i wreszcie cudownego Shazama!, wyreżyseruje nowy horror, The Culling. Powstanie on na podstawie scenariusza Stephena Hermana wykupionego niedawno przez Lionsgate. Film ma opowiedać o przeżywającym trudności księdzu, który zamyka się w stojącym w głębi lasu domu. Tam stoczy ostateczną walkę z demonem od lat terroryzującym jego rodzinę[11].
Brzmi obiecująco, oby Sandberg zrobił z tą historią coś oryginalnego.

Przegenialna zapowiedź nowego „Candymana” od Nii DaCosty[12] 😮

Jeden z najlepszych seriali, jakie można obecnie oglądać na Netfliksie, czyli „Już nie żyjesz”, dostanie trzeci sezon. To oznacza, że szalony cliffhanger z końcówki tegorocznego finału zostanie rozwiązany, uff. Jest też jednak i smutna wiadomość — to będzie już ostatni sezon serialu[13]. Liczę na dobre zakończenie!

Źródła:

 1. ^OVER THE MOON | Official Trailer #1 | A Netflix/Pearl Studio Production.
 2. ^M. Night Shyamalan Sets Abbey Lee, Nikki Amuka-Bird & Ken Leung For Universal Thriller.
 3. ^https://twitter.com/witchernetflix/status/1275020721803198470.
 4. ^DC Drops Cameron Stewart Comic After Social Media Allegations.
 5. ^This War of Mine oficjalnie lekturą szkolną!.
 6. ^Exclusive: Damon Lindelof on the Original 3-Season Plan for ‘Lost’ and the Negotiation to End the Series.
 7. ^‘TMNT’ Getting Yet Another Reboot, This Time With Seth Rogen & Evan Goldberg’s Help.
 8. ^‘Mulan’ Director Niki Caro to Helm ‘Beautiful Ruins’ for Amblin Partners (EXCLUSIVE).
 9. ^Margot Robbie, Christina Hodson Reteam for New 'Pirates of the Caribbean' Movie for Disney (Exclusive).
 10. ^Cyberpunk 2077 – CYBERPUNK: EDGERUNNERS announcement video.
 11. ^‘Shazam’ Filmmaker David F Sandberg to Direct Horror Movie ‘The Culling’.
 12. ^https://twitter.com/NiaDaCosta/status/1273293842113089536.
 13. ^Dead to Me to End With Season 3.

Komentarze