Maniak inaczej #65: Brzydkie kaczątko, łabędź i myślenie życzeniowe, czyli „Once Upon a Time” S06E11

MANIAK NA POCZĄTEK

Wreszcie powrócił Once Upon a Time, czyli mój absolutnie ukochany serial. Długo się zastanawiałem, jak pogodzić różne życiowe obowiązki z pisaniem na blogu, a przede wszystkim z dostarczaniem Wam streszczenio-analiz serialu. Bardzo lubiłem siadać nad każdym odcinkiem i rozbierać go na czynniki pierwsze, ale było to zajęcie na tyle czasochłonne, że niestety nie byłrm w stanie go na bieżąco kontynuować. I stąd pomysł na odświeżenie formy.
Od dziś (a następnie w każdy poniedziałek w godzinach wieczornych), będę omawiać kolejne odcinki Once'a „na żywo”. Całość będzie wyglądać trochę tak, jak moje ostatnie relacje ze Złotych Globów i z Oscarów: włączę sobie odcinek (to zawsze będzie drugi seans, a więc zasiądę już z pewnymi przemyśleniami) i na bieżąco będę komentować wszystkie sceny. Mam nadzieję, że taka formuła przypadnie Wam do gustu.
Oczywiście wiszę Wam jeszcze kilka tekstów o Once Upon a Time. Nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy będą, ale możecie spać spokojnie: w końcu będą. A teraz już nie przedłużam: przejdźmy do sedna.

MANIAK ANALIZUJE

MANIAK NA KONIEC

I to by było tyle. Historia Gideona dopiero się zaczyna i myślę, że może jeszcze wkroczyć na ciekawe tory. Mnie samego interesuje przede wszystkim cała mitologia dotycząca Czarnej Wróżki i zarządzanej przez nią krainy. Do tego ciekawi mnie, jaką rolę odegra w tym wszystkim Agrabah i czy jeszcze gdzieś pojawią się w międzyczasie Niedokończone Opowieści. Podejrzewam też, że sporo wydarzy się w wątku z Robinem. I jeszcze nadzieja: liczę na więcej Zeleny.
Przyszły odcinek troszkę te główne wątki ominie i skupi się na zagadce śmierci ojca Księcia. Kto wie, być może z całą tajemnicą ma coś wspólnego kapitan Hak?
Koniecznie napiszcie, co o tym wszystkim myślicie, jak Wam się spodobał odcinek i czy taka forma recapów Wam odpowiada. Możecie do tego użyć systemu komentarzy Disqus poniżej albo skontaktować się ze mną na Facebooku, Twitterze, Google+ i Ask.fm.

Komentarze