Maniak podsumowuje tydzień #14

FILMY


Kontynuacja "Człowieka ze stali" rozpoczyna produkcję


"Batman vs Superman"
to wciąż tytuł roboczy
Rozpoczęły się zdjęcia do kontynuacji tegorocznego filmu o Supermanie. Pierwsze nakręcone sceny rozgrywają się podczas meczu drużyn futbolowych uniwersytetów: Gotham University oraz Metropolis State University. Zostały nagrane z udziałem statystów na stadionie Weingart, należącym do East Los Angeles College.
Na sam początek reprezentant Warner Bros wyjaśnił wszystkim zgromadzonym, że zagrają w filmie "Batman vs Superman" ("Batman kontra Superman") - nie oznacza to jednak, że tak brzmi oficjalny tytuł produkcji, ale taka propozycja pojawia się coraz częściej. Nakręcono dwie sceny. W pierwszej drużyna z Metropolis przegrała, w drugiej zdobyła przyłożenie. Na koniec wywiązała się walka na boisku. Całość reżyserował oczywiście Zack Snyder.
Poniżej można zobaczyć relację wideo:


Nie wygląda to na razie szczególnie ciekawie, ale to zawsze jakiś początek.

Zwiastun "The Grand Budapest Hotel"


Ukazał się zwiastun najnowszego filmu Wesa Andersona, "The Grand Budapest Hotel" z Ralphem Fiennesem oraz Tonym Revolorim.


Zapowiada się niezwykle ciepła i zabawna produkcja, którą z wielką chęcią obejrzę.

Nowy zwiastun "Krainy Lodu"


Ukazał się nowy zwiastun najnowszej produkcji Disneya - "Kraina Lodu". Dowiadujemy się w nim więcej szczegółów odnośnie fabuły, widzimy nowe sceny i słyszymy fragment piosenki.


Dobrej zabawy i wzruszającej opowieści możemy spodziewać się już 29 listopada.

SERIALE


Twórcy "Damages" stworzą serial dla Netflix 


Internetowa platforma Netflix zamówiła serial od twórców znakomitego "Damages" z Glenn Close i Rose Byrne w rolach głównych - Todda A. Kesslera, Daniela Zelmana oraz Glenna Kesslera. Będzie to dziesięcioodcinkowy thriller psychologiczny, opowiadający o dorosłej dwójce rodzeństwa, której sekrety i skazy z przeszłości zostają ujawnione po powrocie niemile widzianego brata, czarnej owcy w rodzinie. Produkcja rozpocznie się na początku 2014 roku.
"Damages" uważam za jeden z najlepszych, a jednocześnie najbardziej niedocenionych seriali telewizyjnych. Bracia Kessler oraz Daniel Zelman to utalentowani scenarzyści, a po ich nową, jeszcze niezapowiedzianą produkcję sięgnę bez wahania.

Zwiastun "Grimm"


Ukazał się zwiastun trzeciego sezonu serialu "Grimm", którego premiera odbędzie się w USA już w ten piątek.


Wygląda na to, że będzie sporo akcji i zaskoczeń. Czekam niecierpliwie.

Marylin Manson oraz Stephen Lord w "Once Upon a Time"


Lord i Manson zagrają w OUAT
Do obsady "Once Upon a Time" dołączył Marylin Manson. Kontrowersyjny piosenkarz wcieli się w cień Piotrusia Pana, czyniąc tym samym postać jeszcze bardziej przerażającą. Twórcy serialu, tak uzasadniają swój wybór:
Zawsze byliśmy ogromnymi fanami Marylina Mansona. Chcieliśmy obsadzić w tej roli kogoś, kto już samym głosem potrafiłby przyprawić o gęsią skórkę.
Muszę przyznać, że to ciekawa obsadowa decyzja i jestem ciekaw, jak Manson sprawdzi się w akcji. Przekonamy się o tym już w listopadzie.
Obsadzono także rolę ojca Titeliturego, w którego wcieli się Stephen Lord, znany z brytyjskiego serialu "EastEnders". Ciężko mi wyrazić się o jego umiejętnościach, bo nie miałem okazji oglądać żadnej produkcji z jego udziałem, ale mam nadzieję, że sobie poradzi.

Martin Donovan w "Hannibal"


Martin Donovan zagra w drugim sezonie serialu "Hannibal". Aktor, znany z ról w "Trawce" czy "Silent Hill: Apokalipsa", wcieli się w terapeutę Jacka Crawforda, odgrywanego przez Laurence'a Fishburne'a. Brzmi bardzo ciekawie.

KOMIKSY


75 lat Supermana w dwie minuty


Z okazji siedemdziesiątej piątej rocznicy Supermana, udostępniono krótki, dwuminutowy filmik, który przypomina (prawie) wszystko, co na przestrzeni tych lat się u Supermana działo. Są kultowe okładki, odwołania do filmów, seriali, kreskówek i słynnych komiksowych historii. Wszystko zaś w rytm muzyki Johna Williamsa oraz Hansa Zimmera. Za całość odpowiadają Bruce Timm (od znakomitych animacji z Batmanem i Supermanem) oraz Zack Snyder (reżyser "Człowieka ze Stali"). Zobaczcie, bo warto. Przy okazji, miłej zabawy w wyłapywaniu wszystkich smaczków:Koniec "Vibe'a" i "Katany"


W grudniu zakończone zostaną dwie serie komiksowe od DC. Będą to "Katana" oraz "Justice League of America's Vibe". O ile za tą pierwszą wcale nie będę tęsknić, bo jest pisana bardzo źle i rysowana paskudnie, to anulowanie tej drugiej jest dla mnie przykrą wiadomością. Mam nadzieję, że grudniowe numery przyniosą jednoznaczne zakończenia i że zarówno Katanę jak i Vibe'a zobaczymy jeszcze na łamach innych serii.

Williams o odejściu z "Batwoman"


Williams żałuje, że nie dostał
szansy zakończenia swej historii
J. H. Williams III wciąż nie może pogodzić się z tym, jak został potraktowany przez władze DC. Oto, jak sprawę opisuje na swoim blogu:
Chciałbym rozjaśnić wątpliwości a propos naszego ostatniego numeru "Batwoman". Będzie to wydany w tym tygodniu numer 24. To w tym numerze zaczyna się wielkie starcie Batwoman z Batmanem. Miało się ono ciągnąć jeszcze przez dwa numery - to miała być prawdziwa, ostateczna, brutalna walka. W tym numerze miała zostać pokazana tylko jej pierwsza część.

Jest mi bardzo przykro z tego powodu. W dodatku frustruje fakt, że numer ten nie przyniesie żadnego zakończenia ani do obecnej historii, ani do całej naszej pracy przy serii. Bardzo Was, czytelników, za to przepraszamy. Nie tego chcieliśmy.

Numer 24 był już pisany i rysowany, kiedy nasza decyzja o opuszczeniu tytułu rozeszła się szerokim echcem. Numer 25 był już przez nas napisany i przedłożony wydawnictwu, ale nie sadzę, że kiedykolwiek zostanie opublikowany. Numer 26 miał być ostatnim rozdziałem historii i nie został napisany. DC nie wyda zakończenia naszej historii. A przynajmniej nie w taki sposób, jak tego chcieliśmy. Jeśli w ogóle jest nadzieja na zakończenie naszej siedmiomiesięcznej pracy, to wypłynie ono najprawdopodobniej spod ręki innych i nie mamy pojęcia, w jakim pójdą kierunku.

Najbardziej smuci mnie jednak fakt, że 26 numer, który ukazałby się za dwa miesiące, zakończyłby się w taki sposób, który idealnie podsumowałby naszą pracę na łamach serii. Wiedzieliśmy jak byśmy pospinali wszystkie wątki i mieliśmy przeczucie, że byłoby to zakończenie satysfakcjonujące. Albo przynajmniej mieliśmy taką nadzieję. Miało się TAK wiele wydarzyć! Planowaliśmy ujawnić wiele szalonych faktów: przedstawić przeszłość Bonesa, jego powiązania z Kate i Beth Kane. Chcieliśmy przedstawić konfrontację Jacoba Kane'a z jego Murder of Crows. Batwoman miała rozegrać ostateczną walkę z Batmanem. Mielismy zamiar pokazać jak Beth została Alice. Bette Kane alias Hawkfire miała być zszokowana i przerażona czymś, co Alice/Beth zrobi podczas misji ratunkowej. Ostatecznie cała rodzina miała dostać szansę na nowy początek i uzdrowienie relacji i gdzieś w tym wszystkim wpasować miała się Maggie. Dostrzeżenie niecnych zamiarów Bonesa miało sprawić, by Chase podjęła radykalną decyzję, która na zawsze zmieni jej życie. Całość była dostosowana do potrzeb DC. Bylibyśmy w stanie zakończyć naszą pracę w dobrym momencie dla kolejnych autorów. Ale tak stanie się tylko w jakimś równoległym wszechświecie. Pierwsze siedem numerów czwartej historii pozostawi historię w martwym punkcie i niezakończoną, a przynajmniej nie przez nas.

Chyba musimy pożegnać się z Batwoman już na serio. Kochamy cię, Kate.
Trudno dziwić się artyście - brak możliwości godnego zamknięcia historii na pewno boli. Szkoda, że nie dostał od wydawnictwa więcej swobody twórczej.

GRY


Zwiastun "The Stanley Parable"


Pojawił się ostateczny zwiastun samodzielnej wersji gry "The Stanley Parable", którą od 17 października można kupić poprzez platformę Steam.


Pierwowzór był niezwykle ciekawą produkcją o nietypowej fabule i mam nadzieję, że podobny klimat i atmosferę udało się utrzymać w remake'u.

Zwiastun "Wayward Manor"


Ukazała się pierwsza zapowiedź gry, tworzonej we współpracy z powieściopisarzem i scenarzystą komiksowym, Neilem Gaimanem. W produkcji wcielimy się w duchy, usiłujące wykurzyć lokatorów posiadłości, którą zamieszkują.Zapowiedź zwiastuje lekkie i żartobliwe podejście do tematu oraz niezłą zabawę. Na pewno się skuszę.

MUZYKA


Ciekawy wywiad z Edytą Bartosiewicz 


Telewizja TVP Info przeprowadziła ciekawy wywiad z Edytą Bartosiewicz, w którym artystka opowiada o swojej nieobecności na scenie i dzieli się przemyśleniami na temat nowej płyty. Polecam:

Komentarze

Popularne posty