Maniak podsumowuje tydzień #140

MANIAK PISZE WSTĘP

Dziś na blogu kolejne podsumowanie wieści z minionego tygodnia, wkrótce pewna baaardzo zaległa recenzja, a po niej omówienie nominacji do Oscarów. Ale nie uprzedzajmy faktów.

FILMY

Denis Villeneuve opowiada o swojej adaptacji Diuny, nazywając ją Gwiezdnymi Wojnami dla dorosłych. Nie mogę się doczekać. Więcej.

W kontynuacji Fantastycznych zwierząt… przeniesiemy się do Paryża, gdzie mugole będą nazywani określeniem non-magique. A wydawać by się mogło, że J.K. Rowling jest słowotwórczo bardzo kreatywna. Widać tylko w języku rodzimym. I po łacinie. Więcej.

W nowym zwiastunie filmowego Tomb Raidera trochę ze zbyt dużą częstotliwością pada słowo „ojciec”, ale poza tym całość zapowiada się świetnie, a nawiązania wizualne do najnowszych gier napełniają mnie wielkim optymizmem. Więcej.

Jest oficjalny opis filmu o Hanie Solo i… w sumie niewiele z niego wynika. Szczegóły produkcji — prawdopodobnie ze względu na zamieszanie związane z reżyserami — trzymane są na razie w tajemnicy i w gruncie rzeczy… to nawet lepiej? Może film czymś zaskoczy. Więcej.

Jest zwiastun wydania DVD i Blu-Ray Ligi sprawiedliwości. Do filmu dołączonych będzie kilka scen usuniętych w formie materiałów dodatkowych. Domorośli montażyści będą mieli pole do popisu. Więcej.

Ukazał się zwiastun filmu Wieża. Jasny dzień. Jest kiepsko zmontowany, ale przebija się przez niego bardzo niepokojący, miejscami lynchowska atmosfera. Jestem ciekaw efektu. Więcej.

Coś czuję, że Pułapka czasu od Avy DuVernay będzie doskonała. Obejrzyjcie materiał z powstawania filmu. Więcej.

Warner Bros. chce zacząć kontrolować wieści wydostające się ze studia na zewnątrz — zwłaszcza, te dotyczące ekranizacji komiksów DC. O tym, a także o na pewno szykowanych na najbliższą przyszłość filmach poczytacie w artykułach od Revenge of the Fans. Więcej tu i tu.

Chodzą plotki, że scenarzyści Spider-Man: Homecoming wyreżyserują film o Flashu. Cóż, dobrze, że scenariusz napisał jednak ktoś inny. Więcej.

Reed Morano spotkała się z Kathleen Kennedy, a ponieważ takie spotkania to już wielkie wieści warte opublikowania na dużych portalach, spekulacjom nie ma końca. W każdym razie, reżyserka może stanąć za kamerą którychś z Gwiezdnych wojen. A to by było fajne. Więcej.

Steven Spielberg nakręci teraz Indianę Jonesa 5 i… remake West Side Story.  W sumie czekam na oba. Więcej.

Toy Story 4 ma nową scenarzystkę, a ja wciąż uważam, że „trójka” tak genialnie zamknęła serię, iż niepotrzebnie się do niej wraca. Więcej.

Juan Carlos Fresnadillo — znany głównie z horrorów — nakręci aktorski Miecz w kamieniu.  Oby jednak udało mu się zachować zupełnie niehorrorowy ton animowanego (i książkowego) pierwowzoru. Więcej.

Mute, projekt nad którym Duncan Jones pracuje od dawien dawna, w końcu się ukaże. Uff… Więcej.

Uwielbiam Marion Cottilard, a jej komentarze w sprawie #MeToo to kolejny powód, by pałać do aktorki sympatią. Więcej.

Jest zwiastun Pitbulla. Tego z Dodą. Tego, który od Vegi przejął Pasikowski. I wypada… nieźle. Więcej.

SERIALE

J.J. Abrams przygotował scenariusz serialu science-fiction i szuka telewizji, która go kupi. Ja bym kupował w ciemno. Więcej.

Pojawiły się kolejne kadry z nadchodzącej animowanej adaptacji Persony 5 (za zwrócenie na nie uwagi, dziękuję czytelnikowi). Więcej.

Damon Lindelof przedłuża kontrakt z Warner Bros. TV. Aprobuję. Więcej.

Lana Parilla wyreżyseruje odcinek Once Upon a Time. Miło będzie pooglądać, co też aktorka wymyśli. Więcej.

Producers Guild of America ustanowiła wytyczne mające zapobiegać molestowaniu seksualnemu na planach filmu. Pierwszym filmem, w którym zostaną one wprowadzone, będzie Wonder Woman 2. Cieszę się bardzo. Więcej tu i tu.

Prowadząca produkcję serialowego Wiedźmina Lauren S. Hissrich ukończyła pierwszą wersję scenariusza odcinka pilotowego. Jupi! Więcej.

KOMIKSY

Marv Wolfman przejmie serię komiksową o Cyborgu, wracając w ten sposób do postaci, której jestwspółtwórcą. Oby udało mu się napisać coś wyjątkowego. Więcej.

„Doomsday Clock” będzie ukazywał się od teraz co drugi miesiąc.  Niefajnie dla niecierpliwych czytelników, ale z perspektywy twórców to pewnie dobra decyzja, pozwalająca na dopracowanie kolejnych numerów komiksu. Więcej.

GRY

Jest zwiastun gry mobilnej „Harry Potter: Howgarts Mystery”. Zapowiada się naprawdę fajnie. Więcej.

MUZYKA

Nie żyje Dolores O’Riordan, wokalistka The Cranberries. Więcej.

WARTO PRZECZYTAĆ/OBEJRZEĆ

Tekst o Supermanie Snydera z perspektywy imigranta. Znakomita lektura. Więcej.

Esej Josepha Gordona-Levitta o Luke’u Skywalkerze. Polecam szczególnie osobom, którym sposób ukazania bohatera w Ostatnim(-ich?) Jedi nie przypadł do gustu. Więcej.

Świetny materiał wideo o tym, jak nowy Blade Runner nawiązuje wizualnie do starego. Więcej.

Komentarze