Maniak podsumowuje tydzień #138

MANIAK NA POCZĄTEK

Nowy Rok to zawsze czas postanowień. Ja postanawiam więcej blogować, a by ten cel osiągnąć wskrzeszam cykl, który pomagał mi pewną regularność zachowywać. Przed Wami podsumowanie wieści tygodnia w nowej odsłonie i mam nadzieję, że już zostanie z Wami do końca.

FILMY

Dziś w nocy naszego czasu odbyło się rozdanie Złotych Globów, które dostarczyło kilku niespodzianek. Moją relację na żywo możecie przeczytać tutaj.

Jason Momoa podkreślił w jednym z wywiadów aspekt pochodzenia Aquamana z dwóch światów oraz jego trudność w dopasowaniu się do któregokolwiek z nich. I bardzo dobrze, bo to znaczy, że nadchodzący film Jamesa Wana (którego za Obecność fanuję ogromnie) z pewnością poruszy ten — bądź co bądź leżący u podstaw postaci — wątek. A jeśli tak będzie, to nie mam wątpliwości, że szykuje się świetny film. Więcej.

Wyszedł zwiastun filmu, opartego na internetowej legendzie o przeraźliwym Szczuplaku. Znaczy tym, Slender Manie. I cóż, Marble Hornets to to nie jest. Ale proszę, możecie sami sprawdzić tutaj.

Kolejny film z serii Cloverfield miał się ukazać w lutym, ale ostatecznie wejdzie do kin w kwietniu. Czekam, bo dwa poprzednie (z naciskiem na drugi) bardzo lubiłem. Więcej.

Chcecie zobaczyć głupotki? Kliknijcie tutaj.

Ktoś odkrył, że jedna ze scen w Człowieku ze stali to wizualny hołd oddany Gwiezdnym Wojnom — praca kamery, kadrowanie są niemal kropka w kropkę. I kurczę, takie aluzje wizualne to jest fascynująca rzecz, która dowodzi wielkiej erudycji twórcy. Chylę czoła przed Snyderem. Więcej.

Patty Jenkins zapowiedziała, że kontynuacja Wonder Woman będzie zupełnie inna od pierwszej części. I świetnie! Oby była równie dobra! Więcej.

Są zdjęcia z nowej filmowej adaptacji legendy o Robinie Hoodzie, w której szeryfa z Nottingham zagra Ben Mendelsohn — ostatnio chyba jeden z moich ulubionych aktorów. Wygląda, co prawda, mało średniowiecznie, ale wybaczam. Więcej.

Nad filmami na podstawie komiksów DC producencką pieczę sprawować będzie teraz Walter Hamada. To człowiek, który stoi m.in. za sukcesem rewelacyjnej Obecności, która sama rozrosła się do pokaźnego uniwersum z właściwie tylko jedną — jak do tej pory — wpadką. Mam wrażenie, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu i oby dzięki niemu te produkcje wreszcie zostały docenione. Trzymam kciuki. Więcej.

Ridley Scott zamierza nakręcić dla Disneya adaptację sagi o Merlinie T. A. Barrona. To dość interesujące wieści, a jeśli uda się tym filmem przebić miniserial z Samem Neillem (chyba jedną z moich ulubionych adaptacji legend arturiańskich), to będę wniebowzięty.  Więcej.

Ridley Scott rozważa więcej Blade Runnera. O ile da go do reżyserii Villeneuve’owi, nie mam nic przeciwko. Więcej.

SERIALE

Lauren S. Hissrich (scenarzystka m.in. Daredevila) zajmuje się produkcją serialowego Wiedźmina, który powstaje dla Netflixa. Najwyraźniej nie wszyscy wierzą w jej umiejętności i zaangażowanie, bo przecież to kobieta, Amerykanka i co ona w ogóle tam wie. A że osoby o takich poglądach lubią dużo pokrzyczeć, to nękają ją na twitterze. Całe szczęście, że Hissrich potrafi im elegancko odpowiedzieć! Trzymam za nią i za Wiedźmina kciuki. Więcej.

Kiernan Shipka zagra Sabrinę w nadchodzącym serialu od Netflixa. To dość fajny wybór, choć wciąż szablonowy. I szkoda, bo informacje z ogłoszenia castingowego sugerowały, że twórcom nie zależy na trzymaniu się komiksowego wizerunku bohaterki i byli otwarci na aktorki reprezentujące dowolną grupę etniczną. Więcej.

Showtime jest otwarte na więcej Twin Peaks, a skoro tak, to ja też. Owszem, zakończenie sezonu trzeciego było idealne. Ale tak samo myślałem kiedyś o zakończeniu sezonu drugiego. Więcej.

Naveen Andrews, którego chętnie oglądam we wszystkim, w czym się pojawia, chwali finałowy odcinek Sense8 i mówi, że zakończenie będzie satysfakcjonujące. Wierzę i czekam na premierę. A później na kolejne projekty z Andrewsem. I kolejne projekty sióstr Wachowskich. Więcej.

GRY

GenDESIGN, czyli studio ludzi będących kiedyś w Team Ico, zapowiada nową produkcję. Chyba. Bo robito w sposób bardzo tajemniczy. Ale mam nadzieję, że coś z tego będzie, bo Ico, Shadow of Colossus i The Last Guardian to jedne z moich ulubionych gier. Więcej.

WARTO POCZYTAĆ

Artykuł o tworzeniu piosenki „Remember me” z filmu Coco, czyli jak napisać utwór, którego znaczenie będzie się zmieniać w zależności od kontekstu. Więcej.

Wnikliwy artykuł o Margot Robbie i jej dotychczasowej karierze. Więcej.

Komentarze