Maniak inaczej #80: Winni odsłuchu #9 i #10

MANIAK NA POCZĄTEK

Stało się. Wreszcie spełniło się jedno z moich blogowych marzeń i na stałe dołączyłem do ekipy podcastowej. Trochę się jeszcze przyzwyczajam do brzmienia mojego głosu, ale w gruncie rzeczy to chyba problem, z którym każdy nagrywający musi się zmierzyć. W każdym razie, do rzeczy.
Winni odsłuchu to projekt zapoczątkowany przez Anię, która prowadzi blog Piekielna Strona Popkultury, i jej życiowego partnera, Przemka. Z Przemkiem znam się jeszcze ze studiów, a z Anią mamy tak, że często trafiamy na siebie — zupełnie przypadkowo — w kinie, a po seansie pół godziny rozmawiamy o filmie. Dlaczego by więc takiej rozmowy nie nagrać? Jak pomyśleliśmy, tak zrobiliśmy, a pomysł był tym bardziej szalony, że na samym początku padło na filmy o Dywizjonie 303. W ich przypadku wziąłem udział w podcaście z Anią gościnnie, ale decyzja góry była taka, żebym pozostał na stałe i tak powstał odcinek kolejny, z dodatkowym udziałem Maćka z bloga Watching Closely. A teraz przejdźmy do szczegółów.

MANIAK PODCASTUJE

Jak już wspominałem, pierwszy odcinek to rozmowa o dwóch filmach dotyczących Dywizjonu 303, czyli, mówiąc w uproszczeniu: produkcji brytyjskiej 303. Bitwa o Anglię oraz produkcji polskiej Dywizjon 303. Historia prawdziwa. Omawiamy z Anią najpierw pierwszy film, a potem drugi, następnie zaś zastanawiamy się, który jest bardziej wart obejrzenia. Odcinek — mój pierwszy, a dziewiąty całego projektu — możecie przesłuchać poniżej.
Tydzień temu ukazał się zaś kolejny odcinek, w którym uformowała się już stała nowa ekipa prowadzących: wspomnieni pomysłodawcy podcastu, czyli Ania i Przemek; Maciek z bloga Watching Closely i ja. W podcaście porozmawialiśmy o serialu Rojst, który nas wszystkich kupił atmosferą i intrygą, ale ostatecznie trochę rozczarował końcówką. Następnie poruszyliśmy temat filmu Dogman, w którego sprawie już tak zgodni nie byliśmy.
Powiem szczerze, że taka forma opowiadania o popkulturze bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że dzięki niej trochę Przemyślenia maniaka odżyją — bo przecież posucha była tu ostatnio gorsza niż na Saharze. Na pewno będę o każdym odcinku pisać notki, żebyście żadnego nie przegapili, a tymczasem…

MANIAK POLECA

Tymczasem sami również możecie zadbać o to, by żadnego odcinka nie przegapić. Jeśli zatem spodobały Wam się powyższe odcinki, śmiało wejdźcie na kanał Winnych odsłuchu na YouTube i zasubskrybujcie (wszelkie łapki w górę i komentarze również są mile widziane). Możecie też polubić stronę na Facebooku i śledzić profil na Twitterze. I wypatrujcie kolejnego odcinka, w którym — myślę, że mogę uchylić rąbka tajemnicy — porozmawiamy o pewnym bardzo kontrowersyjnym filmie. Do usłyszenia!

Komentarze