Maniak podsumowuje tydzień #145

MANIAK NA WSTĘPIE

Witajcie w kolejnym podsumowaniu tygodnia, w których zbieram najciekawsze moim nieskromnym zdaniem popkulturowe wieści oraz teksty i materiały wideo, z którymi warto się zapoznać. Miłej lektury!

FILMY

Nolan nie wyreżyseruje następnego Bonda. Szkoda, bo jestem pewien, że byłby to Bond wyjątkowy. Więcej.

Trzeci Jurrasic World ukaże się w 2013 roku. Na razie nie jest znany reżyser, ale po cichu liczę na powrót Bayony. Więcej.

Jessica Chastain prawdopodobnie zagra dorosłą Beverly w kontynuacji filmu To. Ta młodsza miała raczej aparycję Amy Adams, ale nie mam absolutnie zamiaru wybrzydzać, bo uwielbiam obie aktorki. Więcej.

Nowa wiceprezes DC Films, a więc restrukturyzacja trwa w najlepsze. Trzymam kciuki za sukces. Więcej.

Mark Hamill zostawi gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sław. Nareszcie. Teraz czekam, aż przyjdzie moja kolej. Na zostawienie piernika w Toruńskiej Alei Sław. Może kiedyś się doczekam. Wiecej.

Disneyowski aktorski Pinokio ma reżysera: tego samego, który zrobił Paddingtony. A to mi przypomina, że powinienem je wreszcie obejrzeć. Więcej.

Sonic trafi za rok do kin. Oby tylko udało się zrobić z tego coś dobrego. Więcej.

Zwiastun Fahrenheit 451 od HBO wygląda obłędnie. Ale z taką obsadą nie mogło być inaczej. Jaram się jak te wszystkie książki! Więcej.

Whedon nie zrobi Batgirl. Pozostaje oczywiście pytanie, czy kiedykolwiek miał ją zrobić, czy raczej była to przykrywka pod przejęcie Ligi sprawiedliwości. Więcej (1, 2).

Ale może ten film napisać Roxane Gay, która wyraziła taką wolę na twitterze, przykuwając uwagę Warner Bros. Co oczywiście nie znaczy, że film powstanie. A przynajmniej nie w najbliższym czasie. Więcej.

Mimo wielkich hitów z kobietami w rolach głównych, kobiecych filmów było w 2017 jednak bardzo mało. Ogarnijże się, Hollywood. Więcej.

Kiersey Clemons wystąpi w nowym Zorro. Tym postapokaliptycznym. Dla mnie jedyny słuszny Zorro to ten z lat 50. (och, Guy Williams), ale Clemons zawsze spoko. Więcej.

Zwiastun Aquamana już wkrótce. Nie mogę się doczekać! Więcej.

Chris McKay zajmie się Dungeons and Dragons, ale to nie znaczy, że rezygnuje z Nightwinga. Uff. Więcej.

SERIALE

Animowana adaptacja kontynuacji Tokyo Ghoul będzie miała premierę 3 kwietnia. Ostrzę sobie ząbki. Więcej.

Nowy zwiastun Jessiki Jones. Jakże ja czekam na ten serial! Jakże ja jestem do tyłu z pozostałymi serialami Marvela, a moje OCD nie pozwoli mi obejrzeć Jessiki, póki nie nadrobię tamtych! Płaczę. Więcej.

W Kryptonie będzie Brainiac. Z materiałów promocyjnych wynika, że będzie to piękny Brainiac. Więcej.

Ciotkę Zeldę w nowej Sabrinie zagra Miranda Otto. Rany, jaki to jest wspaniały wybór obsadowy! Do tego wiadomo, kto wystąpi w roli antagonisty. Więcej (1, 2).

Pierwsi aktorzy w telewizyjnej Nocy oczyszczenia. Jestem bardzo ciekaw tego projektu. Więcej.

Ukazał się zwiastun Zagubionych w kosmosie. Zostałem właśnie zaintrygowany, a dodatkowo dowiedziałem się, że w serialu zagra Sukezane Kiki 祐真キキ. Ta wiadomość cieszy mnie szczególnie, zwłaszcza jeśli wziąć bardzo mały udział Japończyków w amerykańskich produkcjach i wyłączenie ich — do pewnego stopnia — z debaty o różnorodności. Więcej.

Disney wskrzesi Muppety na swojej platformie. Czego to ten Disney na swej platformie nie zrobi? Więcej.

W Titans obsadzono Elasti-Girl. Coraz lepsza obsada tego serialu. Więcej.

Pierwsze z sióstr czarodziejek w remake’u serialu zostały obsadzone. Jestem ciekaw, co z tego wszystkiego wyjdzie. Więcej (1, 2).

Jest następca Toma Sellecka: Jay Hernandez zagra w restarcie Magnum P.I. Tylko czy da radę zapuścić tak imponujące wąsy jak jego znamienity poprzednik? Więcej.

KOMIKSY

Joss Whedon powraca do świata Buffy! Wczoraj ukazał się pierwszy numer Gilesa, którego jest współautorem, a już wkrótce Whedon napisze wraz z Gage’em sezon 12. Ale się cieszę. Trochę mniej z powodu powrotu Georgesa Jeanty’ego, bo jednak Rebekah Isaacs to o niebo lepsza artystka. Więcej.

W czerwcu ukaże się nowy komiksowy Tomb Raider. Oby miał lepszą oprawę graficzną niż ostatni. Więcej.

GRY

Nie przypuszczałem, że potrzebny mi będzie remaster Burnout Paradise, ale zwiastun pokazuje, że owszem. Jak ja się lubię rozwalać! Bardziej chyba tylko uciekać przed glinami w Need for SpeedWięcej.

WARTO PRZECZYTAĆ

Reżyserzy oscarowych obrazów, opowiadają o ulepszaniu scenariusza w ostatniej chwili, już na planie filmu. Więcej.

Oto jak powstawały komputerowe efekty specjalne w Blade Runnerze 2049. Więcej.

Kolejny materiał dotyczy przygotowywania charakteryzacji dla Gary’ego Oldmana w Czasie mroku. Włożono w nią imponujący wysiłek. Więcej.

Variety pięknie pisze o Twoim Vincencie. Więcej.

Guillermo Del Toro opowiada o sekwencji otwierającej Kształt wody. Więcej.

Komentarze