Maniak podsumowuje tydzień #134

MANIAK PISZE WSTĘP

Witajcie w kolejnym podsumowaniu tygodnia. Tym razem przyglądam się zwiastunowi rozszerzonej wersji filmu Batman V Superman: Świt sprawiedliwości, zastanawiam się nad dokrętkami do Łotra 1, zachwycam wieściami obsadowymi, cieszę się na zmianę formatu Once Upon a Time i płaczę na zwiastunie do gry. A to i tak nie wszystko! Koniecznie przejrzyjcie mój wybór wieści z zeszłego tygodnia i dajcie znać, co Was najbardziej zaskoczyło/ucieszyło/zaniepokoiło/rozczarowało itd. w komentarzach albo na Facebooku, Twitterze lub Google+.
Plus: jedna ważna wiadomość. Blog ostatnio był przez jakiś czas zamknięty, więc osobistych statystyk dzisiaj zabraknie, ale powrócą już za tydzień.

FILMY

Zwiastun rozszerzonej wersji Batman V Superman: Świt sprawiedliwości

Zaczynamy z grubej rury. Warner Bros wypuścił pierwszy zwiastun rozszerzonej wersji filmu Batman V Superman: Świt sprawiedliwości. Poniżej możecie go obejrzeć i przeczytać analizę wszystkich niewidzianych w edycji kinowej scen. To do dzieła:
Nowych scen jest naprawdę dużo i sporo z nich skupia się na tle konfliktu. Co takiego więc widzimy i słyszymy?
Na sam początek głos mężczyzny — prawdopodobnie pochodzenia afrykańskiego — na tle montażu kilku znajomych scen. Słyszymy: „Potężni nie podlegają polityce ani prawu. Żaden z nich. Żaden nie jest neutralny.” To kolejna perspektywa, z jakiej można spojrzeć na tytułowy konflikt.

(c) Warner Bros. Entertainment Inc.
Następnie widzimy Clarka, który ogląda w telewizji wywiad z niejaką Kahiną Ziri, prawdopodobnie obywatelką Nairomi. Ziri, zapytana przez dziennikarkę o to, co chciałaby powiedzieć Supermanowi, odpowiada: „Że moja rodzina też miała marzenia. Chciałabym spojrzeć mu w oczy i zapytać, jak decyduje o tym, kogo warto uratować, a kogo nie.” Wypowiedź kobiety sugeruje znacznie głębsze wejście w problematykę Nairomi i tego, o co przez mieszkańców został oskarżony Superman.
Słowa Ziri rozbrzmiewają na tle zlepku kilku scen: niektóre z nich są nowe (widzimy choćby nowe ujęcia z Nairomi czy też Supermana odlatującego spod Kapitolu).

(c) Warner Bros. Entertainment Inc.
Chwilę później na moment spoglądamy na pędzący pocisk, prawdopodobnie w Nairomi.

(c) Warner Bros. Entertainment Inc.
A teraz coś dla fanów Afflecka: Bruce Wayne pod prysznicem. Ładne kafelki.

(c) Warner Bros. Entertainment Inc.
Kolejna nowa scena, to ujęcie na materiał nagrany na kamerze monitoringu Lexcorp. Widzimy na nim Batmana i jest to prawdopodobnie nawiązanie do dokonanej przez niego kradzieży kryptonitu — wygląda na to, że obejrzymy na ten temat coś więcej.

(c) Warner Bros. Entertainment Inc.

Słyszymy teraz: „Zalęgła się w nim podłość. Jest wściekły i poluje.” i widzimy czarnoskórego mężczyznę, rozmawiającego z Clarkiem. jego słowa dotyczą oczywiście Batmana, co oznacza, że zobaczymy trochę więcej ze śledztwa prowadzonego przez Kenta.

(c) Warner Bros. Entertainment Inc.
Kilka znajomych scen, a potem wracamy do Nairomi, gdzie Anatoli Kniazew używa miotacza płomieni, a następnie uśmiecha się, na widok Supermana, próbującego zatrzymać lecący pocisk. Czyli zobaczymy więcej na temat tego, co Supes rzekomo uczynił w Nairomi — to dobrze, bo choć moim zdaniem wątek poprowadzony był dość jasno, to rozumiem, że mógł niektórym sprawić trudności.

(c) Warner Bros. Entertainment Inc.
I wreszcie spotykamy postać graną przez Jenę Malone. Sporo się o niej spekulowało, ale ostatecznie Malone raczej nie okaże się Barbarą Gordon, jak sugerowało sporo portali. Wydaje się raczej, że będzie to ktoś w stylu Cat Grant (a może sama Cat Grant?). Widzimy, jak sarkastycznie się uśmiecha i rozmawia z Lois. Mówi: „No i dlatego jesteś tak dobrą reporterką: takie rzeczy wciąż cię szokują.”

(c) Warner Bros. Entertainment Inc.
Czas na kilka znajomych scen i brutalne podsumowanie Alfreda: „I tak upada dom Wayne'ów”. Co tak pesymistycznie, panie Pennyworth?

(c) Warner Bros. Entertainment Inc.
I ostatnia już nowa scena w zwiastunie, to ujęcie kobiety, rozmawiającej z Carkiem Kentem. Mówi ona: „Takich ludzi słowa już nie zatrzymają. A wie pan, co ich zatrzyma? Pięści.” Ciekawe, czy pani mówi o Supermanie czy Batmanie?
Sporo tych scen sugeruje, że wersja rozszerzona będzie bardziej dosłowna, a nowe wątki pozwolą lepiej zrozumieć motywacje bohaterów i pogłębią to, co stało w centrum filmu.
Batman V Superman: Świt sprawiedliwości w wersji Ultimate Edition będzie dostępne w USA 28 czerwca w wersji cyfrowej i 19 lipca na Blu-Ray oraz DVD (w tym ostatnim przypadku: tylko wersja kinowa). W Polsce Blu-Ray i DVD ukażą się zaś 17 sierpnia.

Źródło: collider.com, facebook.com/MojeFilmyDVD

Łotr 1 — będą dokrętki


(c) Lucasfilm Ltd. LLC
Disney zamówił dokrętki pobocznego filmu z serii Gwiezdne wojny, czyli Łotr 1. Gwiezdne wojny — historie. Choć początkowo sugerowano, że z filmem są poważne problemy, poważniejsze portale piszą, że proces ma służyć wygładzeniu ogólnego tonu filmu. Podobno pierwsza wersja była bardziej jak film wojenny niż, ekhm, gwiezdnowojenny, a dzięki dokrętkom ma on zyskać trochę lekkości i humoru.
Niekoniecznie mnie takie wiadomości cieszą, bo spin-offy miały się jednak odróżniać czymś od głównej sagi, a cięższy film w świecie odległej galaktyki mógłby być ciekawy, ale z drugiej strony rozumiem, dlaczego podjęto taką, a nie inną decyzję. Zresztą dokrętki to w dzisiejszej knematografii chleb powszedni, przynajmniej jeśli chodzi o superprodukcje. Jak to wszystko wyjdzie, przekonamy się w grudniu.

Źródło: hollywoodreporter.com

John Boyega w Pacific Rim 2


Mimo, że Guillermo Del Toro nie wyreżyseruje kontynuacji swojego Pacific Rim, to film powstanie (pod wodzą Stevena S. DeKnighta — ach ci whedonowi współpracownicy! — i z Del Toro na stanowisku producenta), a producenci znaleźli właśnie aktora do głównej roli. Będzie nim znany z Przebudzenia Mocy John Boyega. Wcieli się on w postać syna znanego z części pierwszej Stackera Pentecosta (Idris Elba).
Del Toro tak komentuje ten wybór:
Z wielką dumą i radością witam Johna w tej wspaniałej piaskownicy. John w roli głównej zdecydowanie wzmocni świat Pacific Rim, który nadal będzie wielokulturowy i złożony.
Zdjęcia do Pacific Rim 2 rozpoczną się jeszcze w tym roku. Trzymam za Boyegę kciuki!

Źródło: ew.com

SERIALE

Once Upon a Time zmienia format

(c) Kitsis/Horowitz
W szóstym sezonie Once Upon a Time, twórcy pożegnają się z dotychczasowym modelem prowadzenia opowieści. Oznacza to, że sezon nie zostanie podzielony na dwie oddzielne historie, ale raczej będzie stanowić większą, spójną całość. Jak mówi Edward Kitsis, współtwórca serialu:
Ten sezon będzie inny niż wcześniej, ponieważ nie będzie polegał na przybyciu Hyde'a do miasteczka, walce trwającej 10 odcinków, jego śmierci w finale zimowym i przejściu do kolejnych przygód. W tym roku zmienimy format serialu i wrócimy do stylu opowiadania historii jak w pierwszym sezonie: krótkie opowieści z miasteczka i ogólnie krótsze wątki.
Adam Horowitz dodaje:
Planujemy 22-odcinkową historię — nie dwie oddzielne. To coś naprawdę ekscytującego.
W sezonie szóstym będziemy oglądać opowieści z Krainy Nieopowiedzianych Historii, wprowadzonej w finale sezonu piątego. A to oznacza, że pojawią się zupełnie nowi bohaterowie. No i być może pan Autor, Henry, będzie mógł się jeszcze bardziej niż dotychczas wykazać. A co z głównymi bohaterami?
Będziemy mieli okazję, by spojrzeć na nasze postaci z nowej perspektywy. A najbardziej ekscytujące jest to, że skupimy się na Storybrooke. Jak pokazaliśmy w finale sezonu, Zła Królowa została rozdzielona na dwie osoby i to samo szykujemy dla pozostałych, choć oczywiście niedosłownie: chodzi raczej o to, że zajrzymy w ich głąb.
No dobrze, to dajcie już ten sezon, bo nie mogę się doczekać. Chociaż nie. Najpierw musze nadrobić recapy!

Źródło: ew.com

Superman zawita do Supergirl

(c) Cliff Chiang, DC Entertainment, Inc.
Warner Bros. TV oficjalnie ogłosiło, że Człowiek ze Stali pojawi się w dwóch pierwszych odcinkach drugiego sezonu Supergirl. Ponieważ kinowy i telewizyjny świat DC to dwa różne uniwersa, nie wcieli się w niego oczywiście Henry Cavill. Obecnie trwa więc casting do roli, a w kuluarach plotkuje się na temat ewentualnego występu Toma Wellinga, który wcielał się w Clarka Kenta w serialu Smallville.
Ponadto, poszukiwani są odtwórcy dwóch innych, ciekawych ról: Leny Luthor oraz Nicka Farrowa. Znajome nazwisko tej pierwszej to nie przypadek. Lena jest młodszą siostrą Lexa Luthora, która przybywa do National City, by wyjść z cienia swojego brata. Ma być seksowna, inteligentna i zdecydowana w dążeniu do celu. Ale jakiego celu? Tego na razie nie wiadomo.
Nick Farrow ma być pewnym siebie typem lidera, który wchodzi w konflikt z Karą w CatCo. Jako syn słynnego reportera Nick chce zapracować na własną reputację, ale pozostaje pytanie, czy da radę w pełni uwolnić się od egoistycznych, hedonistycznych pobudek. Być może kontakt z Karą pokaże jego bohaterską naturę?
Supergirl powróci jesienią na antenie CW, a nowe postaci z pewnością urozmaicą serial.

Pierce Brosnan dołącza do obsady serialu The Son

(c) Kirk McKoy, Los Angeles Times
Po niemal trzydziestu latach od zakończenia Detektywa Remingtona Steele'a, Pierce Brosnan powróci do telewizji. Aktor dołączy do obsady serialu The Son, opartego na powieści Philippa Meyera. Opowiada ona o rodzinie McCulloughów — dynastii zajmującej się prowadzeniem rancza oraz wydobyciem ropy naftowej. Dynastia ta ma symbolizować mit założycielski Ameryki.
Brosnan wcieli się w Eliego McCullougha, głowę rodziny na początku XX wieku. Początkowo rolę tę zagrać miał Sam Neill, jednak postanowił on zrezygnować z udziału z produkcji z powodów osobistych.
Ogólny koncept serialu wydaje się dość interesujący, a sam powrót Brosnana do telewizji to wydarzenie zdecydowanie duże. Czekam zatem niecierpliwie.

Źródło: ew.com

Znamy bohaterów Justice League Action

Na jednym z paneli poświęconej animacji konferencji Kre8tif! pokazano grafikę z bohaterami nadchodzącego serialu animowanego Justice League Action. Możecie się jej przyjrzeć poniżej.
Widać na niej takich bohaterów, jak: Blue Beetle, Riddler, Doctor Fate, Shazam, Doctor Light, Mr. Terrific, Joker, Killer Croc, Firestorm, Batman, Superman, Wonder Woman, Martian Manhunter, Big Barda, Zatarra, Ra's al Ghul, Harley Quinn, Hawkman, Lobo, Satan Girl oraz Black Mask. Czyli całkiem imponujący zestaw.
Premiera Justice League Action ma odbyć się jesienią. Serial będzie składał się z 11-minutowych odcinków.

Źródło: twitter.com/Batpedia, comicbookresources.com

Zwiastun LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures

Ukazał się nowy zwiastun LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures — osadzonej w świecie Gwiezdnych wojen klockowej animacji.
Serial będzie nadawany na kanale Disney XD od 20 czerwca. Wygląda bardzo sympatycznie, jak wszystko co ma w nazwie słowo „LEGO”.

GRY

Finał Dreamfall Chapters nadchodzi

Wreszcie, po ponad pół roku od czwartej księgi Dreamfall Chapters, ogłoszono datę premiery finału. I wiecie co? Nie będę nic mówić, tylko zostawię Wam tę zapowiedź. Jest niezwykle wzruszająca.
Wiecie, co będę robić w piątek wieczorem.

Nadchodzi Injustice 2!

Jedna z najprzyjemniejszych bijatyk ostatnich lat powróci z drugą odsłoną. Zapowiedziano Injustice 2, kontynuację ciepło przyjętej Injustice: Gods Among Us. Poniżej obejrzycie zwiastun oraz przeczytacie tłumaczenie informacji prasowej.
BURBANK, Kalifornia–(BUSINESS WIRE)–Warner Bros. Interactive Entertainment i DC Entertainment ogłosiły dziś Injustice 2, super-kontynuację hitu Injustice: Gods Among Us. W najnowszej grze produkowanej przez wielokrotnie nagradzane NetherRealm Studios zobaczymy całą masę superbohaterów i superłotrów DC. Gracze będą mogli ulepszać i wzmacniać swoje ulubione postaci z komiksów DC. Injustice 2 ukaże się na konsole PlayStation®4 oraz Xbox One w 2017 roku.
„W Injustice 2 wprowadzimy nowe możliwości, które zupełnie odmienią bijatyki” powiedział Ed Boon, dyrektor kreatywny NetherRealm Studios. „Od zawsze skupiamy się na rozwijaniu gatunku, a możliwość indywidualnego dostosowywania i ulepszania ulubionych bohaterów i łotrów DC to zdecydowany krok naprzód.”
„Poszerzanie świata DC w grach to wciąż jeden z naszych priorytetów, a Injustice 2 oferuje wspaniałą rozgrywkę i oryginalną historię, które ożywią naszych bohaterów” mówi prezes Warner Bros. Interactive Entertainment, David Haddad. „NetherRealm Studios pozwolą fanom ulepszać i walczyć znanymi bohateram DC w zupełnie nowy sposób.”
Injustice 2 to najnowsza bijatyka DC, która znacznie rozbudowuje ogromne starcia poprzeniczki. Tu gracza charakteryzuje każda bitwa: może on spersonalizować bohatera DC, wyposażając go w wyjątkowy i potężny sprzęt. Po raz pierwszy gracze będą mogli zadecydować jak ich postaci będą wyglądać, walczyć i rozwijać się w różnych trybach gry.
Injustice 2 to kontynuacja wspaniałej historii, która rozpoczęła się w Injustice: Gods Among Us. Batman i jego sojusznicy próbują odbudować społeczeństwo, walcząc z tymi, którzy pragną powrotu do reżimu Supermana. W trwającym chaosie na jaw wychodzi nowe zagrożenie, które może zagrozić istnieniu planety.
Gracze będą mogli wybrać spośród największego zestawu postaci DC w bijatykach, począwszy od klasycznych ulubieńców graczy, jak Batman, Superman, Supergirl i Aquaman, po zdumiewających łotrów, jak Atrocitus i Goryl Grodd. Bitwy będą toczyć się na wielkich arenach umieszczonych m.in. w Metropolis, Gotham City czy na Atlantydzie.
By uczcić zapowiedź Injustice 2, fani, którzy są w posiadaniu gry Injustice: Gods AmongUs na telefony komórkowe, będą mogli odblokować w trybach Challenge nowe wersje Supermana i Aquamana z Injustice 2.
Sporo tego, ale podsumowując: w grze będzie można dowolnie spersonalizować swoich bohaterów, co wydaje się świetnie pomyślaną możliwością, ale zastanawia mnie jej realizacja. Akcja będzie toczyć się po „jedynce” i nadal będą rozbrzmiewać echa przedstawionych w poprzedniczce wydarzeń, ale pojawi się też nowe zagrożenie. No i będzie Supergirl. I Atrocitus. I Goryl Grodd. To teraz macie drugi zwiastun, a co!
Źródło: businesswire.com

Batman od Telltale Games — pierwsze zrzuty ekranu i obsada

Telltale Games pokazało pierwsze zrzuty ekranu z szykowanego jeszcze na ten rok Batmana. Gra bedzie korzystać ze zaktualizowanego silnika, a udostępnione obrazki — jakkolwiek nie odpicowane przez grafików z działu PR — wyglądają naprawdę ślicznie. Zobaczcie sami (kliknijcie, by powiększyć):
Ponadto zdradzono, kogo usłyszymy w grze. A będą to: Troy Baker (The Last of Us) jako Bruce Wayne, Laura Bailey (Tales From the Borderlands) jako Selina Kyle, Travis Willingham (Ratchet & Clank) jako Harvey Dent, Erin Yvette (Oxenfree) jako Vicki Vale, Enn Reitel (Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots) jako Alfred Pennyworth, Murphy Guyer (Red Dead Redemption) jako porucznik (!) James Gordon, i Richard McGonagle (Uncharted 4: A Thief’s End) jako Carmine Falcone.
Czekam bardzo mocno, jako fan zarówno Batmana (a jakże), jak i gier od Telltale.

Źródło: ign.com

BLOGI

I na koniec dwie warte uwagi notki z innych blogów:
  • najpierw od Zwierza, o koedukacji w filmach,
  • a potem od Rusty, o jej ulubionych opowiadaniach.

Komentarze