poniedziałek, 2 września 2019 9/02/2019 11:32:00 AM

Maniak podsumowuje dzień #205

Krzysztof Karol Bożejewicz

MANIAK ZACZYNA

Ostatnia niedziela wakacji nie obfitowała w dużo wieści, ale za to nadrobiła ciekawymi treściami w serwisach sVOD, zwłaszcza na HBO Go. Zapraszam do lektury!

NAJWAŻNIEJSZE POPKULTUROWE WIEŚCI DNIA

Netflix i Canal+ partnerami
Jak donosi francuski dziennik Le Figaro, Netflix i Canal+ w ciągu najbliższych tygodni mają sfinalizować umowę na temat współpracy dystrybucyjnej. Negocjacie ponoć są już bardzo zaawansowane. Na mocy porozumienia serwis VOD miałby być opcją dodatkową dla abonentów Canal+, atrakcyjną dla nich finansowo. Na razie — jak mniemam — dotyczyć to będzie rynku francuskiego, niemniej jednak rzeczywiście takie posunięcie może przynieść dużo dobrego obu podmiotom. Czy skorzystają na tym również widzowie — czas pokaże.

Youtube Originals za darmo
Youtube Originals, czyli filmy seriale tworzone dla wersji premium serwisu, będę od teraz udostępniane również za darmo. Oczywiście nigdy nie jest tak, że za darmo w stu procentach — nieabonenci Youtube Premium będą bowiem musieli oglądać je z przerwami reklamowymi. Na razie udostępniono zwykłym użytkownikom pierwszy sezon serialu Cobra Kai, wkrótce czekają zaś kolejne premiery, w tym: The Gift: The Journey of Johnny Cash (6 października), Liza on Demand sezon 2 (25 października), Impulse Sezon 2 (16 października), The School Of… (październik), Virtually History (6 listopada), The Edge of Science (grudzień). Osobiście mam nadzieję na udostępnienie całego sezonu Weird City — oby już niedługo.

NAJWAŻNIEJSZE PREMIERY DNIA

W serwisach VoD zadebiutowały wczoraj m.in.:
  • Młodzi Tytani: Akcja! Film (HBO Go) — przesympatyczna animowana parodia filmów superbohaterskich;
  • Przedszkolanka (HBO Go) — jeden z najlepszych filmów tego roku z wyśmienitą rolą Maggie Gylenhaal;
  • Ralph Demolka w internecie (HBO Go) — świetna kontynuacja Ralpha Demolki
  • Turbulencje (HBO Go) — serial NBC o pasażerach samolotu, którzy odnajdują się po pięciu latach od zaginiecia maszyny i… nie mają pojęcia, że minęło tyle czasu;
  • Archer (Netflix) — 10. sezon animacji dla dorosłych.

Krzysztof Karol Bożejewicz / Autor

Zapalony maniak komiksów, seriali, książek, dobrych filmów i superbohaterów.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze, zawierające treści obraźliwe, wulgarne, pornograficzne oraz reklamowe zostaną usunięte. Zostaliście ostrzeżeni.

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates

Logo: Takano Hiro. Modyfikacja szablonu: Krzysztofiński. Technologia Blogger